Londonski derbi med Chelseajem in Tottenhamom brez zmagovalca

London, 08. 05. 2013 22.43 |

Nogometaši Chelseaja in Tottenhama so se na zaostali tekmi 33. kroga angleškega prvenstva razšli brez zmagovalca (2:2). Za gostitelje sta na Staford Bridgeu zadela Oscar in Ramires, za goste pa Adebayor in Sigurdsson.

Brazilca Oscar in David Luiz sta se tako razveselila vodilnega gola Chelseaja.
Brazilca Oscar in David Luiz sta se tako razveselila vodilnega gola Chelseaja. FOTO: Reuters

Obračun moštev, ki se krčevito borita za mesta, ki še vodijo v Ligo prvakov, so bolje začeli gostitelji in hitro prevzeli pobudo. Chelsea je povedel že v 10. minuti, ko je bil po podaji iz kota v kazenskem prostoru najvišji branilec Gary Cahill, njegov strel pa je za hrbet Huga Llorisa preusmeril Brazilec Oscar. Po prejetem golu so se prebudili tudi nogometaši Tottenhama. Prvi je poskusil Lewis Holtby, čigar strel je brez večjih težav ubranil Petr Čech. Slednji je bil brez moči v 26. minuti. Hiter protinapad je praktično sam od začetka do konca izpeljal Emmanuel Adebayor, ki je s fantastičnim strelom v levi zgornji kot zadel za izenačenje. Chelsea je odgovoril še pred koncem prvega polčasa. V 39. minuti je Fernando Torres lepo podal do Ramiresa, slednji pa je z natančnim strelom v oddaljenejši kot poskrbel za novo vodstvo čete začasnega trenerja Rafaela Beniteza.

Emmanuel Adebayor je s pravo mojstrovino poskrbel za izenačenje na 1:1.
Emmanuel Adebayor je s pravo mojstrovino poskrbel za izenačenje na 1:1. FOTO: Reuters

Prvo veliko priložnost v drugem polčasu so imeli domačini. Proti vratom Tottenhama je sam stekel Juan Mata, ki so ga gostujoči branilci ujeli. Španec je zato podal do osamljenega Ramiresa, ki mu je v kazenskem prostoru zdrsnilo. Do 80. minute niti na eni niti na drugi strani pravih priložnosti ni bilo, nato pa je Tottenham izvedel odlično akcijo. Adebayor je s peto mojstrsko podal do rezervista Gylfija Sigurdssona, 'krvnik' slovenske reprezentance s Stožic pa je z natančnim diagonalnim strelom ugnal Čecha. Gostje so imeli v zadnji minuti lepo priložnost za popoln preobrat, a je Gareth Bale s prostega strela meril naravnost v naročje vratarja Chelseaja. Lanski zmagovalci Lige prvakov tako še naprej držijo tretje mesto, ki še zadnje vodi neposredno v najelitnejše evropsko klubsko tekmovanje. Pred četrtim Arsenalom imajo dve točki naskoka, še za dodatno točko pa na petem mestu zaostaja Tottenham.

Chelsea – Tottenham 2:2 (2:1)
Oscar (10.), Ramires (39.): Adebayor (26.), Sigurdsson (80.)

KOMENTARJI (45)

paris86
09. 05. 2013 14.54
-1
Hvala Chelsea...sam zadnih 10 minut sm js umirau!
Hachi
09. 05. 2013 12.27
+7
zadn krog v premier ligi bo peklenski in eno mostvo bo se nekaj casa po koncani tekmi v zalost lezalo na zelenici. tako pac je. Upam, da se Evertonu ne poklopi zadnjo tekmo, da zamorijo modrim zakljucek lige. bo pa odvisno ze od Arsenala in Tottenhama v 37. krogu, ker si ne smeta privosciti spodrsljaja. Se ze veselim, na zalsot pa bo ena dobra ekipa odpadla.
bayern:barcelona 7:0
09. 05. 2013 13.27
+5
ce chelsea dobi villo v soboto, bo zadnji krog samo še formalnost... potem lahko tut zgubi z evertonom,pa je vseen v LP villo je chelsea lani stresel 8:0, ni vrag da je ne bi še enkrat... KTBFFH!
+5
na koncu se bomo nekateri smejali, ko bos poziral cmoke v grlu in bo Chelsea v ligi prvakov.
-2
v tem dvoboju je zmagovalec Arsenal =D topničarji obrdžali četrto mesto, privoščim jim ligo prvakov, in ne bednemu totenhemu =))
+6
Ni edini ki sovrazi bedni one team player.
+3
temu torresu pa tut ni več nobene pomoči. LESENI HLOD SE BOLŠE PREMIKA KOT ON. KR TALITE MINUSE, SAMI PA VETE DA JE TO RES
Hachi
09. 05. 2013 12.23
+2
ma Torres ni sposobn STOP znaka predriblat. res mi ni jasno, zakaj Benitez ne igra z Bajem. toliko priloznosti kot so imeli vceraj, je tak cudno, da na koncu niso celo izgubili. vceraj bi morali ze v prvem polcasu zabiti vsaj tri gole, da ne omenjam priloznosti v drugem polcasu. tako pa se vedno v zadnjih desetih minutah celo tresemo za tisto tocko. skoda!
Hreto
08. 05. 2013 23.54
-4
Upam, da se Arsenal uvrsti v ligo prvakov. Brez njih si ligo prvakov težko predstavljam.
BPL1
09. 05. 2013 00.01
+9
In zakaj bi bila LP prvakov tako nepopolna brez Arsneala? Sicer jaz tudi precej rajši vidim v LP Arsenal kot pa City, pa me vseeno zanima od kje taka ljubezen fena uniteda do arsenala.
Hazard 1
09. 05. 2013 00.27
+13
Hrenovka pač nemore vidt chelsija .. on privošči ''bolši'' ekipi da gre u ligo prvaku :D
Hreto
09. 05. 2013 00.41
-6
Tu gledam boj med Arsenalom in Tottenhamom. Chelseaju bo očitno ratalo prit v ligo prvakov. Še vedno pa je najlepše pogledat lestvico Premier lige in vodilno moštvo, ki je osvojilo že zvezdico številka 20. GGMU!!!
???????
08. 05. 2013 23.51
+4
najzanimivejša končnica lige bo to! Upam, da arsenalu uspe, pa da tottenham ostane na mestu za ligo europa
+5
ne lani je bila bolj zanimiva, za prvaka do zadnje sekunde boj....res infarktno
MuciStruciBu
08. 05. 2013 23.49
+8
Lepa tekma, je pa škoda 2 točk Upajmo da pr Villi ne bo napak in se odnese 3 točke
sebach93
08. 05. 2013 23.26
+20
BPL1 car. Všeč mi je ko navijač kateregakoli kluba pove stvari realno, kar je na žalost bolj poredko. Upam pa, da bodo v prihodnje spet kdaj šli v LP Chelsea, United, Arsenal in Liverpool (vrstni red je naključen, razen Chelsea-ja ker pač navijam za ta klub)
elbonito
08. 05. 2013 23.17
+29
če jim nebi sodniki pokradli toliko točk kot so jim letos, bi se zdaj borili za 2 mesto, ne pa za 3,4 kar nekaj
09. 05. 2013 00.03
+10
nič se ne bi borili, imeli bi drugo mesto...pa da niso QPRju ki bo izpadel dali
09. 05. 2013 00.08
+9
5 točk brezveze..... pa da ni united par tekem dobil v zadnjih sekundah..... upam da bo drug let več sreče.... KTBFFH!
BPL1
08. 05. 2013 23.15
+37
Evo bom objektiven, česar uporabnik "cemo" ni zmožen: Danes Chelsea ob dve točki proti Tottenhamu zaradi offsajda, ob dve točki na zadnji tekmi proti Liverpoolu zaradi globokega podalška, zadel pa je Suarez ki bi že prej moral biti izključen, kraja na začetku sezone proti Unitedu na Stamford Bridgeu...Če ne bi bilo teh napak bi bil Chelsea drugi, ne pa da je City bolj po sreči kot zaradi odličnih predstav suvereno tam zasidran. In veliko rajši vidim da gredo v LP Chelsea, Arsenal in Tottenham, kot pa ta City!
+8
ja tottenham, če obdržijo balea....brez njega bojo v lp delal sramoto.... navijam za chelsea in za angleški fuzball
09. 05. 2013 00.02
+4
naj neki nardijo v evropi, ne pa to kar počno zadnja leta....razen chelseaja
BPL1
+7
Tudi City sploh nima igre, ali nasprotnike iz dna lestviče čisto razbijejo, al pa igrajo na kontre in eno že realizirajo. Na tak način pa v LP ne morejo igrat in posledično pogorijo na celi črti. Zato upam, da se uvrstijo v LP United, Chelsea in Arsenal. Za črtega mi je vseeno, lahko je Tottenham samo bojo pogoreli na polno
Mihajlo Mihael?i
09. 05. 2013 06.51
+8
Ti si prvi navijač Liverpoola ki je dejansko priznal da bi Suarez moral biti izključen na tisti tekmi
FH540
09. 05. 2013 10.24
-5
Sej ni,on je navijac Chealseja,z avatarjem zavaja ovcke in mu prihaja ko dobi plus..
Tiko9
08. 05. 2013 23.02
+18
Offside pr 2 golu spursov, tekma je bila odlicna z izjemnim tempom in supr predstava obeh klubov! Chelsea rabi zmago da se prebije v cl medtem ko arsenal in spursi rabijo 2 zmagi :))
08. 05. 2013 23.29
+12
dve zmagi jim tut ne pomagajo, če chelsea sam eno zmaga in to bo v soboto med kosilom....aston villo so jeseni 8:0 stresli, ni vrag da je nebi zdej še enkrat, tut če mal manj....
Tiko9
09. 05. 2013 14.51
BPL1
08. 05. 2013 23.01
+41
Nezaslužen remi, Chelsea je bil precejboljši, zaslužili bi si tri točke.Tottenham dejansko ni pokazal nič, razen dveh ali treh konter, iz ene je padel gol, za po vrh vsrega iz offsajda. Drugače pa super tekma! Kdor še vedno trdi, da Chelsea igra samo bunker, Tottenham pa samo na Bale-a, potem res nima pojma o nogometu.