Liverpool potrdil šampionske ambicije: Suarez in druščina razbili Tottenham

London, 15. 12. 2013 18.56 |

Nogometaši Liverpoola so na nedeljskem derbiju 16. kroga angleške Premier League na stadionu White Hart Lane kar s 5:0 nadigrali Tottenham. Za goste je dva gola dosegel Luis Suarez, po enega pa Jordan Henderson, John Flanagan in Raheem Sterling.

Luis Suarez je bil prvo ime na White Hart Lanu.
Luis Suarez je bil prvo ime na White Hart Lanu. FOTO: Reuters
Varovanci Brendana Rodgersa še naprej ostajajo najlepše presenečenje te sezone v angleški ligi. Liverpool je na težkem gostovanju pri Tottenhamu povsem nadigral Londončane in se znova zavihtel na drugo mesto prvenstvene razpredelnice. Za vodilnim Arsenalom, tako kot Chelsea, 'redsi' zaostajajo zgolj za dve točki.

Pohod do odmevne zmage so gostje iz Liverpoola začeli v 18. minuti, ko je lepo v kazenski prostor pritekel Luis Suarez in hladnokrvno zadel za vodstvo. Prednost je še pred koncem prvega polčasa podvojil Jordan Henderson. Za četo trenerja Andrea Villasa-Boasa, ki je zmeraj bolj v nemilosti predsednika kluba Daniela Levyja, so se stvari še poslabšale v 64. minuti, ko je bil zaradi 'kung fu' udarca izključen Brazilec Paulinho. Številčno prednost so 'redsi' s pridom izkoristili in do vrha napolnili mrežo vratarja Huga Llorisa. Po podaji Suareza je s pravo bombo iz voleja na 3:0 povišal John Flanagan. Urugvajec Suarez je nato dosegel še svoj drugi gol na tekmi, v 89. minuti pa je še enkrat pokazal dober pregled nad igro, ko je po njegovi podaji Raheem Sterling postavil končni izid 5:0.

Tottenham – Liverpool 0:5 (0:2)
Suarez (18., 84.), Henderson (40.), Flanagan (75.), Sterling (89.)