Krkaši izpolnili zastavljeni cilj

Novo mesto, 10. 12. 2013 20.45 |

Košarkarji novomeške Krke so v 5. krogu pokala eurochaenge gostili madžarskega predstavnika Jaszberenyi in zmagali s 76:61; najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil Smiljan Pavić (12 točk).

Aleksandar Džikić
Aleksandar Džikić FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji novomeške Krke so imeli pred obračunom 5. kroga pokala eurochallenge z Jaszberenyijem eno samo željo, in sicer premagati madžarskega predstavnika v omenjenem evropskem pokalu. Za dodatno spodbudo s tribun je poskrbel novinec v novomeškem dresu Sani Bečirović, ki pa še ni imel pravice nastopati za novi klub. Njegovi novi soigralci so tudi brez njega igrali odlično. Uvodno četrtino so dobili z 21:13, druga se je končala z 21:18 za gostitelje, v tretji pa sta bila tekmeca izenačena pri 17.

Kar 11 točk naskoka pred zadnjo četrtino je bilo dovolj, da so lahko dvoboj mirno pripeljali h koncu. Zadnjih deset minut so dobili za štiri in se zasluženo veselili zmage v pokalu evropskega izziva (76:61). Najučinkovitejši pri domačih je bil Smiljan Pavić (12 točk), za goste pa jih je Rastko Dramicanin dosegel 20.