Krka visoko izgubila proti Budučnosti

Novo mesto, 27. 10. 2012 20.23 |

T.Š./STA
2

V 6. krogu lige Aba so košarkarji novomeške Krke na domačem parketu izgubili proti Budučnosti iz Podgorice s 15 točkami razlike (51:66). Pri domačih je največ točk dosegel Lučić (11), pri gostih pa Popović (17.)

Krka je v Novem mestu izgubila proti Budučnosti.
Krka je v Novem mestu izgubila proti Budučnosti. FOTO: Aljoša Kravanja

Košarkarji Krke so doživeli drugi zaporedni poraz v ligi Aba. Proti ekipi Budućnosti, ki se je zdaj z izkupičkom 3-3 izenačila z Novomeščani, niso imeli nobenih možnosti za uspeh, saj so prikazali daleč najslabšo predstavo v sezoni. Krka je pred približno 1000 gledalci v dvorani Leona Štuklja v prvi četrtini zrušila kar nekaj neslavnih rekordov. V anale bi bilo treba pogledati, kdaj je kakšna ekipa na tej ravni v desetih minutah zmogla vsega sedem točk ali en koš iz igre. Na semaforju je bilo tedaj 7:23, še slabša predstava Krke pa je sledila v drugi četrtini. Prav vsi domači igralci na čelu z organizatorjem Jakovom Vladovićem so bili brez idej, prave energije ali navdiha. Tako so Črnogorci prednost povišali na 16:36 in na odmor odšli z več ali manj že odločilno razliko. Krka je v prvem polčasu ob 22-odstotnem metu dosegla zgolj pet košev iz igre. Nadaljevanje ni bistveno spremenilo klavrne podobe domačih. Varovanci trenerja Aleksandra Sekulića so bili za razred slabši tekmec in niti za trenutek niso ogrozili prepričljivega vodstva Budućnosti. Končni izid in glasno negodovanje gledalcev govorita sama zase. Pri gostiteljih je le en igralec presegel mejo desetih točk, to je bil Lučić (11), pri gostih pa so strelsko izstopali Mihailović (16), Popović (17) in Ivanović (12.).

Krka – Budućnost                   51:66 (7:23, 20:39, 35:55)
MZT Skopje – Crvena zvezda         60:75 (22:20, 36:47, 47:56)
Szolnoki Olaj – Split              75:67 (12:15, 34:27, 55:52)
Cibona – Široki Brijeg             69:63 (20:24, 37:41, 48:55)