VIDEO in FOTO: Krka v dramatični končnici ugnala Olimpijo

Novo mesto, 25. 11. 2012 19.47 |

Slovenski košarkarski derbi lige ABA med Krko in Unionom Olimpijo so v dvorani Leona Štuklja po dramatični končnici dobili Dolenjci (79:76). Pri zmagovalcih sta bila najbolj razpoložena Edo Murič in Domen Lorbek, ki sta dosegela 20 točk.

Aktualni državni prvaki, košarkarji Krke, so ob koncu prve četrtine, v kateri smo videli izenačeno tekmo, s trojko Eda Muriča prišli do najvišje prednosti (28:22). Ljubljančani so v nadaljevanju uspeli izid izenačiti na 30:30. Nato pa so gostitelji z delnim izidom 8:0 znova povedli in trener Sašo Filipovski je moral poseči po minuti odmora. Krkaši so na krilih številnih navijačev prišli do najvišje prednosti na srečanju (47:31). Gostje so s štirimi zaporedni točkami centra Arona Baynesa na odmor odšli z 11 točkami zaostanka.

Krka - Union Olimpija
Krka - Union Olimpija FOTO: Aljoša Kravanja

V drugem polčasu pa povsem drug obraz zmajev. Z borbeno igro v obrambi so gostiteljem v tretji četrtini dovolili doseči vsega 12 točk in se pred zadnjimi desetimi minutami povsem približali Dolenjcem (59:56). V razburljivi zadnji četrtini so gostje tri minute pred koncem s košem Jana Močnika povedli s 67:66. Nato je sledila dramatična končnica, v kateri so imeli Krkaši mirnejšo roko in zmagali z 79:76.

Krka - Olimpija 79:76 (28:22, 19:14, 12:20, 20:20)
Lorbek, E.Murič 20., Lučić 15.; D.Murič 16., Prepelič 12.