Krka praznih rok iz Rusije

Jekaterinburg, 03. 12. 2013 15.53 |

Košarkarji novomeške Krke so doživeli drugi letošnji evropski poraz. Slovenske prvake je v 4. krogu pokala eurochallenge na svojem parketu premagal ruski Ural z 79:68.

Novomeščani, ki so v Jekaterinburgu zaradi poškodb in bolezni nastopili nekoliko oslabljeni, manjkali so Malcolm Armstead, Edo Murić in Jasmin Hukić, so si s porazom precej priprli vrata morebitnega napredovanja med 16 najboljših ekip. Slovenski prvaki so bili v vodstvu pri rezultatu 13:14 in 17:20. Potem pa so dovolili gostiteljem, da so s serijo 7:0 ušli na 27:20. Ruski marš je bil neusmiljen, pod Uralom je bilo v 18. minuti že 45:30, ob polčasu pa 47:34. Nadaljevanje je bilo boljše. Krka se je v drugem polčasu vrnila v igro predvsem po zaslugi delnega izida 8:0, se v nadaljevanju približala na le tri točke zaostanka, a je Ural zatem nanizal deset točk zaporedoma in znova ušel na +13.

Aleksandar Džikić
Aleksandar Džikić FOTO: Damjan Žibert

V 26. minuti je Chris Booker zadel za 52:49. Sledil je nov padec v igri Dolenjcev in nova serija domačih 10:0 za 62:49. Varovanci Aleksandra Džikića so se v zadnji četrtini vnovič približali na 6 točk minusa (74:68), za kaj več pa je imel trener Džikić premalo razpoloženih igralcev. Pri domačih je bil z 21 točkami najboljši nekdanji košarkar Zlatoroga Lance Harris, v vrsti Novomeščanov sta jih Matej Rojc in Jaka Klobučar prispevala po 11. V naslednjem krogu bo Krka v Novem mestu gostila Fortress Jaszberenyi, proti kateremu mora zmagati z razliko vsaj enajstih točk, če še želi razmišljati o napredovanju.