Krka po podaljšku izgubila proti Tofašu

Bursa, 20. 11. 2012 21.35 |

Košarkarji Krke so v 3. krogu pokala eurochallenge v Bursi po podaljšku izgubili proti Tofašu z 79:82. To je drugi poraz Krke v tem tekmovanju, prejšnji teden je izgubila tudi na gostovanju v Izmirju, kjer jo je premagala Pinar Karsiyaka.

Košarkarji Krke so zabeležili še drugi zaporedni poraz v evropskem tekmovanju. Potem ko so prejšnji teden izgubili v Izmirju, so tokrat pokleknili še v Bursi. A tokrat so bili vsaj enakovredni tekmeci. V zadnji minuti je celo kazalo na njihovo zmago, 38 sekund pred koncem jih je Domen Lorbek popeljal v vodstvo, a je z enako mero sedem sekund pred koncem vrnil Steve Burtt. V zadnjem novomeškem napadu je bil nenatančen Jure Lalić, podaljška, v katerem so domači ves čas vodili, pa ni preprečil niti zadnji met rednega dela, s katerim je zmagovalca poskušal odločiti Burtt.

Košarkarji Krke so doživeli še drugi poraz v pokalu eurochallenge.
Košarkarji Krke so doživeli še drugi poraz v pokalu eurochallenge. FOTO: Aljoša Kravanja

Košarkarji Krke so tekmo odlično začeli. Povedli so z 8:2, a so jih domači ujeli in prvo četrtino dobili z 12:11. Druga četrtina je bila povsem v domeni Turkov, ki so na začetku drugega polčasa vodili že za 13 točk, a se gostje predvsem po zaslugi razpoloženega Lorbka, ki je na koncu dosegel 18 točk, zadel pa tudi štiri od petih poskusov za tri točke, pred zadnjo četrtino približali na dve točki zaostanka. S košem Eriona Kastratija pa so v zadnjem delu tudi povedli (49:48). Nato so bili v prednosti do izida 54:55, po kratkem vodstvu domačih pa je na 59:59 izenačil Jakov Vladović. Po trojki Lorbka je že kazalo na slovensko zmago, a se slovenski prvaki po zadnjem sodnikovem žvižgu vendarle niso veselili.

Krka bo v naslednjem krogu spet gostovala, na Cipru se bo pomerila z Etho.

Tofaš – Krka 82:79 (15:14, 17:11, 18:14, 29:17)