VIDEO in FOTO: Krka na slovenskem derbiju po podaljšku ugnala Olimpijo

Novo mesto, 14. 12. 2013 20.53 |

Košarkarji Krke so v 12. krogu lige Aba v Novem mestu po podaljšku premagali Union Olimpijo s 67:63. Junak zmage gostiteljev je bil Edo Murić, ki je dosegel 22 točk. Prvič je po povratku v Novo mesto za Krko nastopil Sani Bečirović.

Košarkarji Krke so po daljšem času znova razveselili zveste navijače. V velikem slovenskem derbiju so po podaljšku premagali Union Olimpijo in tako v ligi Aba dosegli šele drugo zmago v zadnjih sedmih nastopih. Medtem ko so se Novomeščani s peto zmago pomaknili proti sredini razpredelnice, so Ljubljančani z devetim porazom ostali pri dnu regionalnega tekmovanja. Junaka novomeške zmage sta bila Edo Murić z 22 točkami, od tega 15 v prvi četrtini, ter Jaka Klobučar, ki je devet od svojih enajstih točk dosegel v zadnjih dveh minutah rednega dela ter podaljšku.

Sani Bečirović je dosegel sedem točk.
Sani Bečirović je dosegel sedem točk. FOTO: Damjan Žibert

Po fenomenalni predstavi Murića v prvih desetih minutah je Krka prišla do prednosti 22:11, ki pa jo je zaradi katastrofalne igre v drugi četrtini (5:21) zapravila. Ljubljančani so bili nato v ospredju vse do zadnjih minut tekme, ko so varovanci trenerja Aleksandra Džikića zaigrali agresivneje v obrambi in goste prisilili k številnim napakam. Preobrat je začel Jasmin Hukić, nadaljeval pa Jaka Klobučar. Njegova trojka je Krko dve minuti pred koncem približala na 51:54. Isti igralec je nato zadel še za 53:54, novo polaganje Klobučarja pa je Krko pripeljalo v vodstvo 57:54 dobrih 20 sekund pred koncem. Podaljšek je zeleno-belim iz Ljubljane prinesel Jakov Vladović s trojko z osmih metrov, v dodatnih petih minutah pa sta usodo gostov zapečatila najprej Murić (65:61), pet sekund pred koncem pa Klobučar.

Krka – Union Olimpija 67:63 (22:11, 15:21, 13:16, 17:9, 10:6)
Murić 22, Klobučar 11, Buljan 10; Salin 17, Stepheson 13.