Krka do zmage v Hercegovini

Ljubljana, 24. 11. 2013 21.06 |

Košarkarji Krke so prekinili niz treh porazov v ligi Aba. Na gostovanju v Hercegovini so z zrelo taktiko in pametno igro v zaključku tekme premagali zadnjeuvrščeno moštvo Široki Brijeg in zabeležili četrto zmago v regionalnem tekmovanju, ki jih je pomaknila na sredino razpredelnice.

Uspeh ima še dodatno težo, saj so Novomeščani v Širokem Brijegu nastopili z vsega desetimi igralci. Manjkali so Ray Malcolm Armstead, ki bo še nekaj mesecev odsoten, Jasmin Hukić, ki ni težje poškodovan in se bo ekipi pridružil v naslednjih tednih, ter Edo Murić, ki je na zadnjem treningu dobil udarec v mišico in ostal v Novem mestu. Se pa je ekipi prvič v sezoni pridružil Marko Pajić.

Aleksandar Džikić
Aleksandar Džikić FOTO: Damjan Žibert

Krka je do zmage prišla v zadnji četrtini. Pred tem je bila tekma bolj ali manj izenačena; Novomeščanom je pripadla prva četrtina, gostiteljem pa druga, ki so jo dobili z 19:6. Nazadnje je bil izid izenačen pri 53:53 v 35. minuti. Nato pa je Krka ušla za nekaj točk in prednost zadržala vse do konca. Ključno vlogo je v zadnji minuti odigral Matej Rojc, ki je v tem času dosegel šest od svojih devetih točk. Ohranil je mirno roko s črte prostih metov, podobno kot Jaka Klobučar in Chris Booker, ter domačim preprečil vrnitev v igro.

Široki Brijeg - Krka 63:68 (15:22, 34:28, 46:45)