Vancouver, 06. 04. 2014 08.39 |

Los Angeles je v ligi NHL gostovanje v Vancouvru sklenil s porazom z 1:2. Edini gol za kralje je 28 je v drugi tretjini zadel Slava Vojnov. Domači so izenačili na začetku zadnje tretjine z golom Alexandra Edlerja, končni izid pa je minuto in 23 sekund pred koncem postavil Brad Richardson.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Anže Kopitar se iz Vancouvra vrača brez točke, v statistiko tekme je vpisal le en strel v okvir nasprotnikovih vrat. Los Angeles, tretja ekipa v pacifiški skupini, si je sicer že predčasno zagotovil napredovanje v končnico prvenstva, Vancouver pa je z zmago ohranil žive teoretične možnosti za končnico. Kopitarjeve kralje v noči na četrtek čaka naslednje kanadsko gostovanje pri Calgaryju, v noči na petek pa bodo igrali še v Edmontonu.

Vancouver Canucks - Los Angeles Kings 2:1
Boston Bruins - Philadelphia Flyers 5:2
St. Louis Blues - Colorado Avalanche 0:4
New York Islanders - Washington Capitals 3:4
Toronto Maple Leafs - Winnipeg Jets 2:4
Montreal Canadiens - Detroit Red Wings 5:3
Tampa Bay Lightning - Dallas Stars 2:5
New York Rangers - Ottawa Senators 2:3