Kralji tokrat boljši od Caroline

Los Angeles, 02. 03. 2014 07.40 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so v noči na nedeljo, na ledeni ploskvi Staples Centra, s 3:1 odpravili Carolina Hurricanes in si pred ključnimi dvoboji sezone dodatno okrepili samozavest. Anže Kopitar se je znašel med podajalci.

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so bili pred dvobojem s Carolina Hurricanes upravičeno previdni v napovedovanju razpleta. Tekmec je namreč še enkrat več dokazal, zakaj sodi med izjemno neugodne. Potem, ko je Mike Richards v zadnji minuti prvega dela dvoboja zabil za vodstvo gostiteljev, je Andrej Sekera samo nekaj sekund zatem poskrbel za izenačenje in tekmeca sta v drugi del krenila poravnana.

Alec Martinez je zabil za 2:1.
Alec Martinez je zabil za 2:1. FOTO: Reuters

V izjemni bitki za vsak plošček so bili gledalci prikrajšani za gole, v sklepnem delu dvoboja pa se je mreža Antona Khudobina vnovič zatresla. V deveti minuti zadnje tretjine je zabil Alec Martinez. V zadnjih trenutkih, ob prednosti kraljev z 2:1, gostom ni preostalo nič drugega kot, da poizkusijo igrati brez vratarja, za kar so bili hitro kaznovani. V zadnji minuti dvoboja je namreč Anže Kopitar prestregel plošček, ga podal Justinu Williamsu, ki pa mu za končnih 3:1 ni bilo težko zatresti prazne mreže.

"Toliko smo izkušeni, da natančno vemo, kako je potrebno igrati. Ta hip je potrebno biti na ravni končnice, saj je to edini način, da bomo končnico dejansko videli. Vsak spodrsljaj je lahko usoden. V sezoni, ko smo bili prvaki, smo naredili natanko to. In to moramo narediti tudi sedaj,“ je po dvoboju povedal strelec drugega gola Martinez.

Los Angeles Kings - Carolina Hurricanes 3:1
Boston Bruins - Washington Capitals 2:4
New York Islanders - New Jersey Devils 1:6
Philadelphia Flyers - New York Rangers 4:2
Columbus Blue Jackets - Florida Panthers 6:3
Nashville Predators - Winnipeg Jets 1:3
Dallas Stars - Tampa Bay Lightning 2:4
Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 4:3 (podaljšek)