Chicago, 03. 12. 2013 07.43 |

Hokejisti Los Angeles Kings so po treh zaporednih porazih na veselje razprodane domače dvorane Staples Center zmagali s 3:2 in še devetič zapored doma premagali hokejiste iz St. Louisa. Anže Kopitar je odigral 19:25 minute, a ostal brez točke.

Za domačo ekipo sta že v uvodni tretjini zadela Jarret Stoll in Tyler Toffoli, slednji je v drugi tretjini še povišal vodstvo kraljev na 3:0, v zadnji pa so gostujoči hokejisti dosegli dva zadetka, ko sta bila uspešna Kevin Shattenkirk in Vladimir Tarasenko. Na srečo ekipe iz Kalifornije napadalci St. Louisa niso bili razpoloženi v prvi tretjini, ko je bil Kopitar kar dvakrat na kazenski klopi.

Ekipi sta se srečali prvič po lanskem četrtfinalu končnice, ki jo je po šestih tekmah dobil Los Angeles. Takrat se je vseh šest tekem končalo z vsega golom razlike, tako je bilo tudi tokrat in tudi tokrat je bil srečnejši Los Angeles. Ekipa iz mesta angelov je ohranila tradicijo, da je za St. Louis zelo neugoden tekmec, saj je Los Angeles dobil 15 od zadnjih 18 medsebojnih dvobojev in doma je proti St. Louisu zmagal devetič zapored.

Tokrat je bil ključni igralec Tyler Toffoli z dvema goloma. "V zadnjem obdobju nisem pokazal vsega, zato sem si danes želel več in mislim, da sem svoje delo opravil zelo dobro," je po tekmi dejal Toffoli, ki je Los Angeles utrdil na petem mestu zahoda skupaj s Coloradom. St. Louis ima zdaj le še točko prednosti. Vsega točko za Los Angelesom zaostaja Minnesota, ki je v Minneapolisu premagala Philadelphio z 2:0. Odločitev je padla v uvodnih minutah zadnje tretjine, ko sta v razmaku 57 sekund zadela Jason Pominville in Charlie Coyle.

Winnipeg, zadnjeuvrščena ekipa centralne skupine, je presenetljivo s 5:2 na gostovanju odpravil New York Rangers. Ključna sta bila gola Ollija Jokinena, ki je v zadnjem delu poskrbel za vodstvo s 4:2, na prazno mrežo pa je zmago gostov potrdil Blake Wheeler. Aleks Galčenjuk je v zadnji tretjini zagotovil zmago Montrealu s 3:2 proti moštvu New Jersey Devils.

Los Angeles Kings – St. Louis Blues 3:2
(Anže Kopitar: 19:25 minute, 0 točk za LA)
New York Rangers – Winnipeg Jets 2:5
Minnesota Wild – Philadelphia Flyers 2:0
Montreal Canadiens – New Jersey Devils 3:2