Zimski športi

Kowalczykovi klasika v Lillehammerju, Slovenke v ozadju

Lillehamer, 07. 12. 2013 11.17 |

Poljakinja Justyna Kowalczyk je zmagovalka 10-kilometrske preizkušnje v klasični tehniki za svetovni pokal. Nastopile so tudi tri slovenske tekmovalke, ki pa so ostale v ozadju. Najboljša je bila Čebaškova na 47. mestu.

Na olimpijskih progah iz leta 1994 v norveškem Lillehammerju je drugo mesto osvojila švedska smučarska tekačica Charlotte Kalla z zaostankom 12,4 sekunde, Norvežanka Marit Bjoergen na tretjem mestu je zaostala že 25,8 sekunde. Kowalczykova, dvakratna zmagovalka skupnega seštevka svetovnega pokala, je letos že zmagala na dveh tekmah v Kuusamu. Slovenski tabor se je moral zadovoljiti z velikimi zaostanki in uvrstitvami v drugo polovico nastopajočih. Najboljša je bila Alenka Čebašek na 47. mestu (+ 3:14,6), Barbara Jezeršek je bila 59. (3:50,4) in Katja Višnar 68. (4:47,3).