Zimski športi

Košir peti na Carezzi, Kotnikova deveta

Bolzano, 14. 12. 2013 14.12 |

Slovenski deskar Žan Košir je na drugi tekmi svetovnega pokala na italijanski Carezzi zasedel peto mesto v paralelnem slalomu, v izločilnih bojih pa je nastopila tudi Gloria Kotnik in na koncu osvojila deveto mesto.

Košir, ki je bil v petek drugi v paralelnem veleslalomu in vodi v skupnem seštevku pokala v paralelnih disciplinah, je v kvalifikacijah dosegel drugi izid, v osmini finala odpravil Rusa Stanislava Detkova, v četrtfinalu pa ga je za 25 stotnik sekunde izločil Švicar Simon Schoch, ki je bil na koncu četrti. Prva tri mesta so zasedli Francoz Sylvain Dufour ter Avstrijca Alexander Payer in Lukas Mathies.

Kotnikova, sedmič v izločilnih bojih, pa je na premočno tekmico naletela že v osmini finala, kjer jo je ugnala Italijanka Nadya Ochner, na koncu četrta. Zmagala je Kanadčanka Caroline Calve pred Rusinjo Jekaterino Tudegeševo in Nemko Selino Jörg. Brez uvrstitve v izločilne boje so ostali Slovenci Rok Flander (19.), svetovni slalomski prvak Rok Marguč (20.), Izidor Šušteršič (33.), Tim Mastnak (38.) in Jernej Demšar (52.).