Koprčani prvič letos boljši od Velenjčanov

Koper, 10. 04. 2013 21.24 |

Rokometaši koprskega Cimosa so v 3. krogu končnice prve NLB Leasing lige (skupina od 1. do 6. mesta) premagali velenjsko Gorenje s 33:27 (17:13). Pri zmagovalcih je bil z osmimi goli najbolj učinkovit Dean Bombač.

Koprčani so v svoji prvi tekmi zavoljo reprezentančnega premora ukanili vodilne Velenjčane, ki imajo po porazu na Obali le še točko prednosti pred drugouvrščenimi Celjani. Izbranci domačega trenerja Fredija Radojkoviča so v prvem polčasu osrednje tekme tretjega kroga povsem zasenčili favorizirane goste, pri katerih je curljalo in kapljalo na vse strani. Predvsem nerazpoložen je bil ideolog igre Marko Bezjak, pa tudi drugi nosilci velenjske igre niso bili na svoji ravni.

Dean Bombač
Dean Bombač FOTO: Damjan Žibert

Gostitelji so si tik pred odhodom na veliki odmor priigrali pet golov prednosti (17:12), na začetku drugega polčasa pa so jim za ovratnik zadihali tudi Velenjčani in izenačili na 17:17. Po obdobju izenačene igre so v zadnji četrtini tekme znova zagospodarili gostitelji, po njihovem vodstvu s 23:18 pa je bilo jasno, da bosta točki ostali v dvorani Bonifika. V domači ekipi je Dean Bombač dosegel osem, Matjaž Brumen pa sedem golov. V velenjski je bil najbolj učinkovit Jure Dolenec s sedmimi zadetki.