San Jose, 27. 04. 2014 07.32 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so v petem obračunu uvodnega kroga končnice s 3:0 ugnali San Jose Sharks in ohranili možnosti za napredovanje. Izid v zmagah je 3:2 za morske pse.

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so si močno otežili položaj v uvodnem krogu končnice. Z neučinkovitimi predstavami so San Jose Sharksom omogočili, da si zagotovijo prednost s 3:0 v zmagah, sedaj pa je v želji po napredovanju, na vrsti lovljenje tekmeca. Izbranci Darryla Sutterja so dobili še drugi obračun zapored in imajo lepo priložnost, da pred domačimi gledalci izsilijo sedmi dvoboj.

Anže Kopitar je vodstvo povišal na 2:0.
Anže Kopitar je vodstvo povišal na 2:0. FOTO: Reuters

Obračun v SAP Centru se je začel tako, kot drugi dvoboj, saj so kralji povedli z 2:0. Po golu Tylerja Toffolija, se je v 13. minuti med strelce vpisal še Anže Kopitar. Za razliko od drugega obračuna v seriji, tokrat gostje niso popustili, pač pa z disciplinirano igro krotili tekmeca. Potem, ko je v 22 sekundi druge tretjine na 3:0 povišal Jeff Carter pa je bilo še najbolj gorečim navijačem morskih psov jasno, da bodo kralji dobili še drugi obračun zapored.

Prednost San Joseja se 'topi', naslednji obračun pa bo na ledeni ploskvi Staples Centra. Tudi s slovenskim selektorjem Matjažem Kopitarjem na tribuni.