Kopitar podal, kralji zmagali

Los Angeles, 14. 04. 2013 08.30 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so v nedeljskih jutranjih urah z 2:1 ugnali vodilno moštvo pacifiške skupine Anaheim in se tako še bolj približali tako želeni končnici, v kateri so se lansko sezono povsem prebudili in osvojili Stanleyjev pokal.

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so imeli pred dvobojem z Anaheim Ducks jasen cilj – vknjižiti zmago in ga tudi dosegli. Z golom Drewa Doughtyja so ga začeli uresničevati v 11. minuti, prva tretjina pa se je končala z 1:0 za domačine. V nadaljevanju so odločno proti vratom Jonathana Quicka krenili tudi gostje, Ryan Getzlaf pa je izkoristil lahkomiselnost branilcev LA-ja in ob igralcu manj na ledeni ploskvi izid poravnal na 1:1. Po izenačenju se je razplamtel pravi bolj, domačini so se osredotočili zgolj na napad, nekajkrat pa je bil na veliki preizkušnji vratar Quick, ki je ob koncu zbral 19 obramb).

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Enako velja za njegovega kolega na drugi strani Viktorja Fastha, ki pa je bil brez moči v zadnji minuti drugega dela dvoboja. Ob igralcu več na ledeni ploskvi so namreč mojstrsko izigrali obrambo tekmecev Anže Kopitar – Drew Doughty in Mike Richards, slednji pa je potisnil plošček za hrbet vratarja in zabil za vodstvo z 2:1. Glede na to, da sta do izteka igralnega časa obe mreži mirovali pa je bil to tudi gol, s katerim so si kralji zagotovili pomembno zmago. Po zmagi nad Anaheimom so na četrtem mestu zahodne konference lige (52 točk), zaostanek za vodilno zasedbo pacifiške skupine pa so zmanjšali na sedem točk.

Los Angeles Kings - Anaheim Ducks 2:1
Edmonton Oilers - Calgary Flames 1:4
Florida Panthers - Pittsburgh Penguins 1:3
Minnesota Wild - Columbus Blue Jackets 2:3 (k. streli)
Dallas Stars - San Jose Sharks 2:1
Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens 5:1
New York Islanders - New York Rangers 0:1 (podaljšek)
Washington Capitals - Tampa Bay Lightning 6:5 (podaljšek)