Los Angeles, 12. 04. 2013 07.45 |

Hokejisti moštva NHL Los Angeles Kings so v noči na petek po izvajanju kazenskih strelov s 3:2 ugnali Colorado Avalanche. Odločilni gol na dvoboju je dosegel Slovenec Anže Kopitar, ki je po preigravanju med nogama poslal plošček za hrbet Jeana-Sebastiena Giguereja.

Hokejisti moštva NHL Los Angeles Kings so v dvoboj krenili odločno, zanimala jih je izključno zmaga, po slabih šestih minutah dvoboja pa so prvič povedli. Po domiselni akciji je zabil Jeff Carter. Odgovora gostov ni bilo, ampak so krizo v njihovi obrambi še enkrat več na dvoboju izkoristili domačini. Na 2:0 je povišal Mike Richards in vse je kazalo na simultanko domačinov.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Sledila je druga tretjina, ko je izjemne parade nizal Sami Aittokallio – deset minut pred koncem dvoboja ga je zaradi poškodbe izvrstno zamenjal Jean-Sebastien Giguere – , z njegovimi obrambami pa so bili iz minute v minuto nevarnejši igralci Colorada. V zadnjem delu druge tretjine je Paul Stastny znižal na 2:1 in vse je kazalo na razburljivih zadnjih 20 minut dvoboja. In tako je tudi bilo. Gostitelji so poizkušali, Aittokallio in Giguere sta blestela, Patrick Bordeleau pa je zabil za izenačenje, in kot se je pozneje izkazalo, tudi za podaljške.

Po dodatku igralnega časa sta moštvi ostali poravnani, tako da je sledila loterija kazenskih strelov. Učinkoviti so bili predvsem domačini – zabili so vse tri strele –, za katere je piko na i izjemnemu večeru z mojstrovino postavil Anže Kopitar. Hrušičan je preigral vratarja, nato pa mu spustil plošček med obe nogi.

Los Angeles Kings – Colorado Avalanche 3:2
Buffalo Sabres – Montreal Canadiens 1:5
Boston Bruins – New York Islanders 1:2
Washington Capitals – Carolina Hurricanes 3:1
Philadelphia Flyers – Ottawa Senators 1:3
Detroit Red Wings – San Jose Sharks 2:3 (k. streli)
Tampa Bay Lightning – Pittsburgh Penguins 3:6
Winnipeg Jets – Florida Panthers 7:2