Kopitar in Jones junaka osme zaporedne zmage kraljev

Calgary, 11. 03. 2014 07.35 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kins so v noči na torek s 3:2 ugnali Calgary Flames. Blestela sta slovenski reprezentant Anže Kopitar (gol in podaja) in vratar Martin Jones.

Dvoboj v Scotiabank Saddledomu je bil nekaj posebnega za vratarja Los Angeles Kings Martina Jonesa. Z zasedbo Calgary Hitman (WHL) je namreč na ledeni ploskvi v Calgaryju dočakal rekordnih 57 zmag. In ravno zaradi tega se še posebej rad vrača 'domov'. Tudi v noči na torek, ko je s kralji gostoval pri Calgary Flames ni bilo nič drugače. Gostje so namreč hitro pokazali po kaj so prišli, na krilih razpoloženega Anžeta Kopitarja pa narekovali ritem vse do sklepnega dela dvoboja.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

V prvi tretjini je za vodstvo z 1:0 po podaji Anžeta Kopitarja zabil Justin Williams, na 2:0 je povišal Trevor Lewis, na začetku tretje tretjine pa je dominacijo kraljev z golom potrdil še Anže Kopitar. In ko je vse kazalo, da se bodo izbranci Darryla Sutterja sprehodili do zmage sta za gostitelje zabila Mike Cammalleri in dobri dve minuti pred iztekom igralnega časa še Brian McGrattan. Vse do izteka igralnega časa so domačini nato poizkusili izsiliti podaljšek, a še enkrat več se je izkazal vratar Jones.

"Pozna delovno okolje,“ se je po končanem dvoboju vratarja Jonesa dotaknil Hrušičan in dodal: "Menim, da je res blestel. Bil je ključ do rešitev za naše težave. Vedno, ko dobi priložnost, se izkaže. To kar je počel tu je le še dokaz več, da ga zelo potrebujemo. Ne vem koliko bo branil. Dokler bo delo opravljal, kot ga je nocoj, menim, da je vratar številka 1.“ Ob tem dodajmo, da je Kopitar zabil svoj 20. gol v sezoni.

Calgary Flames - Los Angeles Kings 2:3
Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 2:3
Tampa Bay Lightning - Phoenix Coyotes 3:4 (k. streli)
Ottawa Senators - Nashville Predators 3:4 (podaljšek)