Ljubljana, 21. 07. 2012 20.52 |

Najvišjo zmago v 2. krogu 1. slovenske nogometne lige je dosegla Olimpija, ki je s kar 5:0 odpravila velenjski Rudar in vknjižila prvo letošnjo zmago. Nogometaši Gorice so doma premagali Muro s 3:1 (2:0). Uspešni so bili tudi igralci Triglava, Maribor in Koper pa sta se razšla brez zadetkov. Celjani so z minimalno zmago nad Domžalčani prišli do prvega mesta na lestvici.

Ljubljanski nogometaši so po neuspelem začetku sezone, ko so doma izgubili proti Domžalam, vtis hitro popravili. V Velenju so domačo ekipo, ki je od 37. minute igrala z igralcem manj, dodobra prerešetali in vpisali prve tri točke v sezoni. Zeleno-bele je v vodstvo z natančnim strelom popeljal Andraž Šporar, Olimpija je prednost podvojila v 53. minuti prek Davorja Škerjanca. Na 3:0 je povišal Anej Lovrečič, v 60. minuti pa so zmaji vodili že s 4:0. Natančen je bil William Franklin Vicente. Končni izid je postavil s strelom z bele točke postavil Boban Jović.

Celjani še niso oddali točke

V Domžalah sta se srečali ekipi, ki sta z zmagama začeli prvenstvo. Domžalčani so uvodoma slavili v Ljubljani, Celjani pa so doma opravili Triglav. Tokrat je dolgo kazalo, da bosta tudi po drugem krogu moštvi točkovno poravnani, toda deset minut pred koncem tekme so gosti unovčili številčno prednost in prek Romana Bezjaka prišli do druge zmage in prvega mesta na lestvici.

Triglav z zadetkom Poplatnika odpravil novinca

Nogometaši Triglava so Aluminij premagali po zaslugi Mateja Poplatnika.
Nogometaši Triglava so Aluminij premagali po zaslugi Mateja Poplatnika. FOTO: Damjan Žibert
Kranjčani so po porazu v Celju tokrat gostili novinca v ligi Aluminij, ki je odigral prvo tekmo v prvoligaški konkurenci. V uvodnem krogu slednji namreč ni igral, saj je bila tekma s Koprom preložena. Toda dobrodošlica med prvoligaši jim ni bila ravno po godu, saj se z Gorenjske vračajo brez točk. Domači so zmagoviti gol zabili ob koncu prvega polčasa.

Žigon s hat-trickom pokopal Muro

V srečanju ekip z velikimi denarnimi težavami sta obe ekipi lovili prvo prvenstveno zmago v sezoni. Muraši so v prvem krogu proti Rudarju osvojili le točko, mladi Novogoričani pa so bili nemočni proti prvakom iz Maribora, zato so v drugi zaporedni tekmi na domačem igrišču želeli popraviti vtis. In so tudi ga, predvsem po zaslugi Dejana Žigona, ki je dosegel "hat-trick".

Luka Koper - Maribor
Luka Koper - Maribor FOTO: Damjan Žibert

Koper z deseterico do točke v Ljudskem vrtu

Domači strateg Darko Milanič je odpočil nekatere igralce, tako so bili tokrat le na tribuni Marcos Tavares, Dejan Mezga, Goran Cvijanović, Aleš Mejač in Arghus, poškodovana pa sta Mitja Viler in Martin Milec. Prvič je na uradni tekmi za Maribor zaigral Nikola Komazec. Kljub temu da so imeli domači večino tekme pobudo in lepše priložnosti ter zadnje pol ure tudi igralca več, jim odpora gostov z Obale ni uspelo streti.

Maribor - Luka Koper 0:0
Gorica - Mura 05 3:1 (2:0)
Triglav - Aluminij 1:0 (1:0)
Rudar Velenje - Olimpija Ljubljana 0:5 (0:1)
Domžale - Celje 0:1 (0:0)