Napredovala Nadal in Đoković, konec mastersa za Murrayja in del Potra

Monte Carlo, 18. 04. 2013 16.02 |

T.Š./STA
4

Na teniškem mastersu ATP v Monte Carlu z nagradnim skladom 2,65 milijona evrov se je po tretjem krogu od nadaljnjega tekmovanja moral posloviti drugi nosilec Škot Andy Murray, zmagala pa sta Španec Rafa Nadal in Srb Novak Đoković.

Murrayja, olimpijskega zmagovalca iz Londona 2012, je s 6:1 in 6:2 premagal Švicar Stanislas Wawrinka, sicer 13. nosilec turnirja. Škotski igralec je napravil 24 napak, Wawrinka pa je do zmage prišel po vsega 58 minutah igre. "Napravil sem veliko napak, 24 jih je res preveč. To je en niz. Pol točk je šlo samo tja," je bil po dvoboju razočaran Murray, drugi igralec sveta. Berdych je moral premoč priznati Italijanu Fabiu Fogniniju, ki je slavil s 6:4 in 6:2. Finec Jarko Nieminen je presenetil petega nosilca, Argentinca Juana Martina del Potra in slavil v treh nizih. Odločilnega po podaljšani igri s 7:4 za končni izid v tretjem nizu s 7:6.

Rafael Nadal je s 6:2 in 6:4 odpravil Nemca Philippa Kohlschreiberja in še naprej ostaja eden glavnih favoritov za končno zmago. Španec je v kneževini zmagal že osemkrat. V naslednji krog sta se uvrstila tudi Francoz Richard Gasquet, ki je v dveh nizih izločil Hrvata Marina Čilića, in Gasquetov rojak Jo-Wilfried Tsonga, ki je še hitreje odpravil Avstrijca Jürgena Meltzerja. Zmagal je tudi Srb Novak Đoković, ki je za napredovanje potreboval tri nize. Prvega je izgubil s 6:4 in potreboval zdravniško pomoč zaradi težav s poškodovanim gležnjem, a je nato v drugem in tretjem nizu odigral zelo dobro. Drugi niz je dobil s 6:2, tretjega odločilnega pa prav tako z izidom 6:2.