Krka do zmage v Zadru

Zadar, 01. 02. 2014 20.24 |

Košarkarji novomeške Krke so v 19. krogu lige ABA gostovali v Zadru in v napetem obračunu zmagali (57:55). Trener Novomeščanov Aleksandar Džikić je imel tokrat v moštvu več razpoloženih igralcev kot tekmec.

Košarkarji Zadra so z novim trenerjem, starim znancem slovenskega parketa Ivanom Sunaro – Sukijem, pripravljali presenečenje za Krko. V prvem delu dvoboja so vse sile usmerili v obrambo in tekmecu dovolili 13 točk, pri čemer so jih dosegli 15 in si pred nadaljevanje priigrali dve točki prednosti. Tudi v drugi četrtini so igrali po podobnem receptu do konca prvega polčasa pa so uspeli prednost povišati na 4 točk (33:29).

Novomeščani se iz Dalmacije vračajo z zmago.
Novomeščani se iz Dalmacije vračajo z zmago. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju je bolje zaigrala tudi četa Aleksandra Džikića, pokazala tekmecu kako, se igra obramba, za nameček pa so se razigrali novomeški strelci in po tretji četrtini je bil pogled na semafor veliko bolj prijeten za goste. Pred sklepnim delom dvoboja so namreč vodili za tri točke, nato pa igrali zbrano in čakali na svoje priložnosti. Ob napakah Zadrčanov jih je bilo kar nekaj, a Džikićevi izbranci so ostajali zvesti dogovoru s klopi, ki jim je ob koncu prinesel tesno zmago (57:55).

Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil Sani Bečirović (12 točk).