Kavčič po maratonskem dvoboju izgubil proti Seppiju

Pariz, 29. 05. 2013 14.35 |

Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je izgubil v drugem krogu teniškega turnirja za grand slam v Parizu. S 3:2 v nizih je bil na Roland Garrosu boljši 20. nosilec Italijan Andreas Seppi, dvoboj pa je trajal skoraj štiri ure.

Blaž Kavčič se je tokrat meril z najboljšim italijanskim igralcem Andreasom Seppijem, 20. nosilcem turnirja za grand slam v Parizu. Italijan je bil boljši s 3:2 v nizih, izjemno hitro in gladko je dobil prvi set kar s 6:0 le po 21 minutah igre. V drugem nizu se je Kavčič prebudil in ujel vodstvo Seppija ob izidu 6:6, tako da se je drugi niz razpletel po podaljšani igri. Italijan jo je zanesljivo dobil s 7:3 in skupno s 7:6 po 56 minutah za vodstvo z 2:0 v nizih. Videti je bilo, da se bo Seppi gladko prebil v naslednji krog, a je Kavčič pokazal pravi karakter.

Z nepopustljivo igro in veliko borbenostjo je v tretjem nizu hitro povedel s 3:0, a ga je Italijan ujel in izenačil na 3:3, nato sta se igralca menjavala v vodstvu do 6:6 in novega "tie-breka". Tokrat je bil boljši Ljubljančan, ki je zmagal s 7:2 in dobil niz s 7:6 po 52 minutah za znižanje na 2:1 v nizih. V četrtem nizu je bil Kavčič znova v prednosti in je ob izidu 6:4 izenačil na 2:2 v nizih, deset iger v tem nizu pa je trajalo 53 minut. Odločitev, kateri igralec se bo prebil med 32 najboljših, je padla v petem nizu. Kavčič je že pred tem večkrat uporabil pomoč maserja zaradi krćev, ki so ga začeli grabiti med igro. To se je poznalo tudi v igri in Seppi je precej hitro prišel do vodstva s 4:1 in na koncu s 6:3 za skupno zmago s 3:2 v nizih. Dvoboj je trajal kar tri ure in 46 minut.

Grega Žemljo v drugem krogu čaka 13. nosilec, pomeril se bo z Japoncem Keijem Nišikorijem.