Kanadske hokejistke so olimpijske prvakinje

Soči, 20. 02. 2014 21.05 |

Hokejistke Kanade so olimpijske prvakinje. V finalu iger v Sočiju so po podaljšku premagale ZDA s 3:2. Bron so osvojile Švicarke, ki so v tekmi za tretje mesto premagale Švedsko s 4:3.

Kanada in ZDA sta večni tekmici v finalu olimpijskih iger, na zadnjih štirih so slavile Kanadčanke, leta 1998 v Naganu so si okrog vratu odličja najžlahtnejšega leska nadele Američanke. Hokejistke Kanade so v Rusiji postale olimpijske prvakinje. V finalu iger v Sočiju so po podaljšku premagale ZDA s 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0). Bron so osvojile Švicarke, ki so v tekmi za tretje mesto premagale Švedsko s 4:3 (0:1, 0:1, 4:1). Za Američanke sta zadeli Meghan Duggan v 32. in Alex Carpenter v 43. minuti z igralko več, Brianne Jenner je v 57. minuti znižala na 1:2, podaljšek pa je 55 sekund pred koncem, ko so Kanadčanke namesto vratarke igrale z igralko več, izsilila Marie-Philip Poulin. Ta je v 69. minuti odločila tekmo ter svoji reprezentanci priborila zlato.

Kanadske hokejistke so osvojile zlato odličje.
Kanadske hokejistke so osvojile zlato odličje. FOTO: Reuters

Švicarkam bron
Švicarske hokejistke so že z uvrstitvijo v polfinale dosegle zgodovinski uspeh, saj so pred turnirjem v Sočiju najvišje končale v Vancouvru 2010, ko so bile pete. Tokrat so imele zagotovljeno vsaj četrto mesto, po dveh tretjinah pa je kazalo, da bodo ostale brez odličja, saj so Švedinje vodile z 2:0. Vendar je Švicarkam uspel popolni preobrat, v zadnji tretjini so zadele štirikrat ter osvojile končno tretje mesto. Švicarke so se z današnjim uspehom maščevale tekmicam za poraz iz Vancouvra 2010, ko je bilo z 0:3. Švicarke so tako osvojile tretje mesto, Švedinje četrto, pete so bile Finke, šeste Rusinje, sedme Nemke, zadnje, osme pa Japonke.

- tekma za 3. mesto:Švica - Švedska 4:3 (0:1, 0:1, 4:1)