Kalifornijski derbi morskim psom

San Jose, 28. 11. 2013 07.52 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so po izvajanju kazenskih strelov izgubili na gostovanju pri San Jose Sharks (3:2). Odločilni gol na dvoboju je dosegel Joe Thornton.

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so sanjsko začeli gostovanje pri neugodnih San Jose Sharks. Že po vsega 18 sekundah igre je namreč Jeff Carter izkoristil priigrano s strani Dwighta Kinga in Mikea Richardsa in zabil za 1:0. Domačini so razpoloženemu tekmecu odgovorili šele v tretji minuti nadaljevanja, ko je izid poravnal Joe Pavelski. Tri minute pred koncem drugega dela obračuna se je še enkrat zatresla mreža Bena Scrivensa (Joe Thornton) in gostitelji so imeli pred sklepnim delom dvoboja gol prednosti.

Antti Niemi
Antti Niemi FOTO: Reuters

Čeprav so mnogi v SAP centru verjeli, da se izid do izteka igralnega časa ne bo spremenil, je Drew Doughty v 47. minuti izenačil na 2:2, ker se mreži obeh vratarjev do izteka igralnega časa nista tresli več, pa so sledili kazenski streli. Slovenski napadalec Anže Kopitar je gol dosegel v uvodni seriji, a njegovi soigralci v nadaljevanju niso bili tako uspešni. Potem ko je za San Jose zabil Thornton, Tyler Toffoli pa je zgrešil, je bilo po sedmi seriji strelov jasno, da so gostitelji zmagovalci t. i. kalifornijskega derbija (3:2).

Ob tem dodajmo, da je Hrušičan natančno izvedel že četrti kazenski strel v tej sezoni, kar ga uvršča na drugo mesto po uspešnosti med vsemi v ligi NHL. ‪

San Jose Sharks - Los Angeles Kings 3:2 (kazenski streli)
Calgary Flames - Chicago Blackhawks 2:3
Detroit Red Wings - Boston Bruins 6:1
Tampa Bay Lightning - Philadelphia Flyers 4:2
Florida Panthers - New York Rangers 2:5
Pittsburgh Penguins - Toronto Maple Leafs 6:5 (kazenski streli)
Colorado Avalanche - St. Louis Blues 1:4
Minnesota Wild - Phoenix Coyotes 1:3