Juventus zanesljivo do zmage v derbiju

Toino, 02. 02. 2014 21.43 |

V derbiju italijanskega prvenstva sta se v Torinu pomerila domači Juventus in Inter iz Miana. Vodilno moštvo Serie A je upravičilo vlogo favorita in večnega tekmeca iz lombardijske prestolnice zanesljivo premagalo s 3:1. V vratih Interja je branil slovenski reprezentant Samir Handanović.

Derbi italijanskega prvenstva je bil tokrat bolj na papirju. Izhodišči pred velikim spopadom sta bili povsem različni. Juventus zanesljivo v vodstvu italijanske lige, Inter pa nikakor ne najde prav forme in je daleč od boja za naslov prvaka. Juventus je vlogo favorita vzel resno in tekmeca že uvodoma pritisnil pred svoj gol. Slovenski vratar v dresu Interja Samir Handanović je na začetku še reševal soigralce, potem pa klonil v 15. minuti, ko je imenitno podajo Andrea Pirla odlično spremljal Stephan Lichsteiner in z glavo premagal Handanovića. Juventus je imel ves prvi polčas veliko terensko premoč in tudi nekaj zrelih priložnosti za povečanje vodstva, a je ostalo pri minimalni prednosti Torinčanov. Inter je imel v prvem delu le eno pravo priložnost za zadetek, ko je po hitrem protinapadu Argentinec Rodrigo Palacio meril previsoko.

Samir Handanović je resda prejel tri gole, a je branil kar dobro.
Samir Handanović je resda prejel tri gole, a je branil kar dobro. FOTO: Reuters
Stara dama je drugi polčas odprla podobno kot prvega. Tokrat so gostitelji do zadetka prišli ob prekinitvi, po kotu z leve strani. Gostje s slabo izbijali žogo, ki je po nekaj odbitkih prišla do Giorgia Chiellinija, ta pa je zabil s kakšnih treh metrov. Že nekaj minut kasneje je Juventus razrešil vse dvome o končnem zmagovalcu, tokrat pa se je pod gol, po še enem slabem posredovanju gostujoče obrambe, podpisal Čilenec Arturo Vidal. Slabih dvajset minut pred koncem je po gneči v kazenskem prostoru nekaj upanja gostom vlil zadetek Rolanda. Inter je do konca tekme poskušal narediti še kaj, toda brez pravega izkupička in ostalo je pri zasluženi zmagi črno-belih, ki so se tako utrdili na prvem mestu Serie A.