VIDEO in FOTO: Slovenci z veliko truda preko Francozov

Ljubljana, 09. 11. 2012 19.22 |

Slovenska hokejska reprezentanca je v drugem krogu turnirja Eurochallenge premagala neugodne Francoze (3:1). Potem ko je Slovencem zmago zagotovil Žiga Jeglič, je to z golom na prazna vrata potrdil Aleš Kranjc.

Slovenska hokejska reprezentanca je po zmagi nad Italijani (4:0) palice prekrižala z neugodnimi Francozi, na tivolski ledeni ploskvi pa je bil njihov cilj jasen – zmagati še drugič. Kljub veliki želji po golu pa so se jim vsaj deloma ponovile težave z uvodnega dvoboja, ki so povezane predvsem z učinkovitostjo. Četa Matjaža Kopitarja je v 11. minuti našla pot do francoskega gola, dosegel pa ga je četrti slovenski napad, ki ga je z natančnim strelom zaključil Žiga Pance. Francozi so po golu pritisnili, si priigrali nekaj priložnosti, Robert Kristan pa je ob pomoči slovenskih branilcev njihove poizkuse zaustavil.

Da se ne mislijo predati po zaostanku z 1:0, so Francozi dokazali po petih minutah nadaljevanja, ko so zadeli vratnico Kristanovih vrat – to je uspelo Laurentu Maunierju – v 33. minuti dvoboja pa prek člana Innsbrucka Antonina Manaviana zabili za 1:1. Pred izenačujočim golom je imel sicer za Slovence najlepšo priložnost Anže Kopitar, a je z bližine zgrešil prazen gol. Kopitarjevi izbranci do izteka drugega dela niso uspeli zatresti gola tekmeca, tako da sta edini neporaženi zasedbi na turnirju v zadnjih dvajset minut krenili poravnani na 1.

Žiga Pance je zabil za slovensko vodstvo z 1:0.
Žiga Pance je zabil za slovensko vodstvo z 1:0. FOTO: Miro Majcen

V tretji tretjini so se Slovenci na vse pretege trudili, da bi zatresli vrata gostov, a plošček nikakor ni želel v mrežo. Dobri dve minuti pred iztekom igralnega časa pa so bili za borbenost vendarle nagrajeni. Natančno podajo je v vodstvo z 2:1 spremenil Žiga Jeglič, nekaj trenutkov zatem pa je na prazna gostujoča vrata za končnih 3:1 zabil Aleš Kranjc.