Izvrstni Gogi premalo za drugo zmago nad Jazz

Phoenix, 01. 12. 2013 07.58 |

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so samo dan po zmagi na gostovanju pri Utah Jazz, proti omenjenemu tekmecu izgubili sredi Phoenixa (112:104). Pri poražencih je blestel Goran Dragić (24 točk).

Potem, ko so košarkarji NBA moštva Phoenix Suns na gostovanju ugnali Utah Jazz, so mnogi pričakovali, da jim bo uspelo samo dan kasneje vajo ponoviti tudi na domačem parketu, a so se ušteli. S premalo agresivnosti in preveč prostora za strelce nasprotnega moštva, se porazu niso mogli izogniti. Gostje so pobegnili že v prvi četrtini (28:23), a so uspeli Goran Dragić in druščina do odmora preiti v vodstvo za štiri točke.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Sledila je tretja četrtina, ki so jo dobili gostje (29:24) in si pred sklepnim delom dvoboja priigrali koš naskoka. Čeprav so mnogi v US Airways centru verjeli, da bodo domačini uspeli v zadnjih minutah zlomiti tekmeca, se je zgodilo ravno obratno. Gostje so zadnjo četrtino dobili s 34:27 in se ob koncu veselili zmage z osmimi točkami razlike (112:104). "Moji izbranci so mislili, da se lahko samo pokažejo na parketu in bo to dovolj za zmago. Tako se to ne dela. Niso me želeli poslušati,“ je bil po dvoboju besen trener poražencev Jeff Hornacek in nadaljeval: "Opozarjal sem jih, da naj bodo zbrani.

Najučinkovitejši pri poražencih je bil slovenski reprezentant Dragić, ki je dosegel 24 točk, temu pa dodal še devet podaj.

Phoenix Suns - Utah Jazz 104:112
Washington Wizards - Atlanta Hawks 108:101
Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 97:93
Memphis Grizzlies - Brooklyn Nets 88:97
Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 106:112
San Antonio Spurs - Houston Rockets 106:112
Milwaukee Bucks - Boston Celtics 92:85