Ker je neznanega novopečenega milijonarja prve dni po žrebanju iskala vsa Slovenija in ugibala, za koga gre, mnogi menijo, da srečnež s prevzemom nagrade odlaša, ker si želi, da se zanimanje pomiri, saj bo tako v nagradi lažje užival stran od nepovabljenih oči. Spet drugi se sprašujejo, ali ni morda izgubil loterijskega lističa ali pa sploh ni opazil, da je prav on srečni dobitnik.
Čas za prevzem nagrade ima 90 dni oziroma do 6. marca.
Na Loteriji pravijo, da smo Slovenci kar hitri, ko je treba prevzeti nagrado. Običajno se dobitniki zglasijo v treh dneh, so pa že imeli tudi primere, ko so srečneži odlašali 50 ali 60 dni.
Kot še pojasnjuje tiskovna predstavnica Loterije Slovenije Mateja Slamnik, smo Slovenci vse bolj vestni tudi takrat, ko je treba dvigniti evro ali dva visoko nagrado. Če so te včasih ostajale nezahtevane, se to zdaj skoraj ne zgodi.
Prav tako na Loteriji ni ostal nezahtevan noben dobitek, višji od 4000 evrov, kar je znesek, pri katerem se je za izplačilo treba oglasiti v eni od poslovalnic Loterije.
Celotnih 21 milijonov ne bo šlo v srečnežev žep. Plačati bo moral davek po zakonu o davkih na dobitke pri klasičnih igrah na srečo, ki je 15-odstoten, znesek pa prejme občina stalnega prebivališča dobitnika. V tem primeru bo davek znašal nekaj več kot tri milijone evrov.
Eurojackpot je mednarodna igra na srečo, ki jo prireja 29 prirediteljev iz 14 držav. Glavni dobitek so doslej izžrebali 12-krat: šestkrat v Nemčiji, dvakrat na Finskem, po enkrat pa na Danskem, Norveškem, v Italiji in Sloveniji.
KOMENTARJI (259)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.