Indiana in Oklahoma že v konferenčnem finalu

Washington, 16. 05. 2014 07.47 |

Košarkarji NBA moštva Indiana Pacers so si s četrto zmago nad Washington Wizards (93:80) zagotovili igranje v finalu vzhoda. Napredovanje v konferenčni finale so si na zahodu priigrali igralci Oklahome.

Košarkarji NBA moštva Indiana Pacers so imeli pred šestim obračunom konferenčnega polfinala en sam cilj – zmagati v Washingtonu! Izbranci Franka Vogla so silovito krenili v dvoboj, že v prvi četrtini (29:23) pokazali, da jih zanima le zmaga in v takšnem slogu tudi nadaljevali dvoboj. Do izteka prvega polčasa so si namreč uspeli priigrati že 12 točk naskoka, ki so ga brez težav branili vse do izteka igralnega časa.

David West
David West FOTO: Reuters

Ob koncu so se z zmago 93:80 veselili četrte zmage v konferenčnem polfinalu in napredovanja v finale vzhoda. "Kljub vsem težavam, ki smo jih imeli, še naprej držimo skupaj, kot prava ekipa in zmagujemo," je po dvoboju dejal prvi strelec Pacersov David West (29 točk) in dodal: "Pokazali smo neverjetno željo in odigrali tako, da tekmec ni imel možnosti za presenečenje."

Na zahodu so se napredovanja v konferenčni polfinale veselili igralci Oklahome.