Golf

Horschel nanizal šest brdijev zapored in zmagal

New Orleans, 29. 04. 2013 14.55 |

Ameriški golfist Billy Horschel je zmagovalec turnirja serije PGA Zurich Classic v New Orleansu. Omenjeni je z izjemo zadnjega kroga – igral je 64 – za vsega udarec premagal rojaka D. A. Pointsa.

Ameriški golfist Billy Horschel je zmagovalec turnirja serije PGA v New Orleansu. 26-letnik je z brdijem na zadnji luknji turnir odigral –20 in imel po 72 luknjah udarec prednosti pred drugouvrščenim rojakom D. A. Pointsom. Zmagovalec je turnir začel s petimi udarci pod parom igrišča, drugi dan z veliko težavami odigral 71, po rezu pa se je povsem sprostil in zablestel v vsem svojem sijaju.

D. A. Points je moral v zaključku turnirja priznati premoč Billyju Horschelu.
D. A. Points je moral v zaključku turnirja priznati premoč Billyju Horschelu. FOTO: Reuters

Za tretji krog je porabil 66 udarcev, zadnji dan pa je igral osem pod parom in se veselil prigarane zmage. "Uspelo mi je nekaj, za kar sem garal dolga leta. Ogromno je ljudi, ki bi se jim rad posebej zahvalil, ampak verjamem, da ni potreben poimenski seznam, saj prav vsi vedo, kdo so," je po končanem odločilnem krogu povedal športnik s Floride in nadaljeval: "Nisem verjel, da bo odločilni pat tako natančen, saj nisem česa takšnega odigral skozi celoten turnir. Vedel sem, da lahko zadenem tako dolge, ampak ni bilo priložnosti. Vesel sem, da se je končalo tako, kot se je."

Ob tem dodajmo, da je zmagovalcu turnirja uspelo narediti kar šest zaporednih brdijev, kar je v dosedanjem poteku sezone tudi najdaljši niz. Tretje mesto je osvojil Kyle Stanley (–17).

Driscoll priigral 15 tisočakov
Se še spomnite Jamesa Driscolla? Tistega igralca, ki se je vključil v zbiranje denarja za svojce žrtev bostonskega maratona? Potem ko je omenjeni na prejšnjem turnirju serije PGA v štirih tekmovalnih dneh nanizal devet brdijev in za otroke zbral devet tisoč ameriških dolarjev, je v New Orleansu odigral le dve rundi in se ni uvrstil v zaključni del dogodka, kljub vsemu pa je nanizal še šest brdijev kar pomeni, da bo pomoči potrebnim predal 15 tisočakov.