Hokejistom Olimpije in Jesenic tesni polfinalni zmagi

Kranj, 20. 03. 2014 20.46 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so na prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva v gosteh premagali kranjski Triglav s 3:1, hokejisti Team Jesenice pa so bili v Zalogu boljši od Playboy Slavije s 3:2.

Glavni favoriti za naslov prvaka, hokejisti Telemacha Olimpije, so v prvi polfinalni tekmi DP upravičili status favoritov, a so se za uspeh v Kranju morali potruditi. Začetek je bil za goste sicer odličen, saj so zadeli že v 37. sekundi, potem pa so domači vzpostavili ravnotežje. Do konca prve tretjine in v večjem delu druge so bili Kranjčani enakovredni, na drugi odmor pa so vseeno odšli z dvema goloma zaostanka. Ko so gostje izkoristili še številčno prednost in takoj na začetku zadnje tretjine povedli s 3:0, se je zdelo, da je domačih upov konec, a je Žan Zupan deset minut pred koncem premagal Aleša Silo za znižanje na 1:3. Po enakovredni igri do konca pa se izid nato ni več spremenil.

Varovanci Iva Jana so zabeležili prvo polfinalno zmago.
Varovanci Iva Jana so zabeležili prvo polfinalno zmago. FOTO: Miro Majcen

V Zalogu sta se pomerila stara znanca iz lige INL. V tem tekmovanju so bili obakrat boljši Jeseničani (4:2 in 9:0), ki so tudi kot edini slovenski predstavniki igrali v končnici. Tudi danes so slavili Gorenjci, a je bilo bolj tesno kot na zadnjem obračunu. Po prvi tretjini brez zadetkov je goste v vodstvo ob "power-playu" popeljal Peter Bizalj, vendar je Enes Gorše hitro izenačil. Jeseničani so izenačen dvoboj, tudi pri strelih na gol je bilo razmerje 31-32, odločili v svoj prid v treh minutah drugega dela, ko so najprej z igralcem več vodstvo povišali, Bizalj pa je z drugim zadetkom na tekmi zagotovil trdnejše vodstvo s 3:1. Založani so na začetku zadnjega dela izid hitro znižali, a je bil izid 2:3 nato tudi končni rezultat prve tekme.

Izida:
Triglav - Telemach Olimpija 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
strelci: 0:1 Mušič (Laplante, Morency, 1.), 0:2 Cvetek (Pesjak, Čepon, 37.), 0:3 Morency (Erman, Mušič, 41.), 1:3 Zupan (Terlikar, 50.).

Playboy Slavija - Team Jesenice 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
strelci: 0:1 Bizalj (Sefič, 21.), 1:1 Gorše (Humar, 22.), 1:2 Brus (Sodja, Dolinšek, 33.), 1:3 Bizalj (Zupančič, 36.), 2:3 N. Peterca (Humar, 43.).