Linz, 02. 12. 2012 18.19 |

T.Š./I.K.
8

V 27. krogu lige EBEL so hokejisti Telemacha Olimpije gostovali pri prvakih iz Linza. Po uspešnem gostovanju na Dunaju so zmaji tokrat morali priznati premoč črnim krilom iz Linza, izid je bil 4:1. Edini gol za zmaje je dosegel Muršak.

Hokejisti Telemacha Olimpije so v petek gostovali na Dunaju in prijetno presenetili z zmago, na novem gostovanju v Linzu pa jim ni šlo tako dobro od rok. Domači so povedli v 11. minuti z golom Briana Leblerja, to je bil tudi edini gol v prvi tretjini. Ljubljančani so igrali disciplinirano, v prvi tretjini so na klopi za kaznovane presedeli dve minuti, v drugi pa štiri (Linz prav tako štiri), vendar se je tudi druga tretjina končala s prednostjo Linza. Na 2:0 je v 33. minuti povišal Martin Grabher - Meier, vendar je nato 49 sekund pred koncem tretjine ob igralcu več prvi gol, in kot se je izkazalo pozneje tudi edinega za zeleno-bele na tekmi, dosegel Jan Muršak. Le slabo minuto pozneje, že po 12 sekundah tretje tretjine, je drugi gol na tekmi dosegel Lebler. V 58. minuti je bil izključen Lebler, trener Bojan Zajc je na klop potegnil vratarja Jerryja Kuhna, vendar se ni izteklo po željah Ljubljančanov, saj je v prazno mrežo v 59. minuti zadel Mike Ouellette. Izid 4:1 je bil tudi končni rezultat tekme.

Hokejisti Telemacha Olimpije so izgubili z Linzem.