Ljubljana, 14. 12. 2013 09.12 |

T.Š./G.J.
7

Hokejisti Telemach Olimpije so v 32. krogu lige EBEL gostili češki Znojmo in slavili po izvajanju kazenskih strelov (3:2). Zmaji so zasluženo zmagali, eden od junakov je bil vratar Aleš Sila, ki je ubranil 36 strelov, zmago pa je Olimpiji zagotovil Gregor Koblar.

Ljubljanski hokejisti so odigrali tretjo zaporedno tekmo v domačem Tivoliju, a so prednost domačega ledu po dveh porazih izkoristili le na petkovi tekmi. Olimpija je bila tokrat proti češkemu Znojmu boljši tekmec in je zasluženo osvojila obe točki. Po rednem delu tekme in podaljšku je bil izid 2:2, zmago je z uspešno izvedenim kazenskim strelom zmajem zagotovil Gregor Koblar. Olimpija si je  zagotovila šesto zmago v sezoni, a ostaja na zadnjem mestu lestvice.

Tekma proti češkemu Znojmu je bila za zeleno-bele že tretja tekma v zadnjih petih dneh, trener Telemacha Olimpije Ivo Jan pa je tokrat priložnost v golu ponudil Alešu Sili, zmaji pa so bili večji del tekme boljši tekmec. Zapravili so kar nekaj zrelih priložnosti v prvi tretjini, vendar pa sta oba vratarja ubranila vse strele v tem uvodnem delu, v 35. minuti pa so domači povedli, gol za vodstvo je dosegel branilec Žiga Grahut. A vodstvo ni trajalo dolgo, v 38. minuti je z igralcem več izid izenačil Peter Pucher. Tretja tretjina se ni začela po željah Ljubljančanov, saj je po slabih dveh minutah Sila klonil drugič, znova ob igralcu več tekmeca in Znojmo je povedel z 2:1. V 56. minuti pa so zmaji le izkoristili številčno prednost na ledu, gol za izenačenje in za eno točko je dosegel Miha Verlič. Do konca rednega dela se rezultat ni več spremenil, na vrsti je bil petminutni podaljšek. Mreži sta mirovali, zato so zmagovalca odločili izvajalci kazenskih strelov. V tem elementu so bili boljši domači in si zagotovili še drugo točko. Edini gol od šestih izvajalcev na obeh straneh je dosegel Gregor Koblar, ki je kazenski strel izvedel kot prvi (kazenski strel sta pri Olimpiji izvajala še Aleš Mušič in Nick Ross). S številnimi obrambami se je izkazal vratar Sila, ki je skupaj ubranil kar 36 strelov.