Samir Handanović izključen v peti minuti

Torino, 20. 10. 2013 22.08 |

Moštvi Torina in milanskega Interja sta kot zadnji odigrali tekmo 8. kroga italijanske prve nogometne lige. Tekmeca sta se razšla z remijem (3:3), čeprav je Inter večji del tekme igral z igralcem manj, saj je že na samem začetku glavni sodnik zaradi prekrška rdeči karton pokazal vratarju Samirju Handanoviću.

Rdeči karton za Interjevega Samirja Handanovića na tekmi proti Torinu.
Rdeči karton za Interjevega Samirja Handanovića na tekmi proti Torinu. FOTO: Reuters

Eden ključnih trenutkov tekme se je zgodil že v 5. minuti, ko je vratar v vrstah Interja Samir Handanović pri izbijanju žoge v kazenskem prostoru podrl igralca Torina Alessia Cercija, glavni sodnik pa je pokazal na belo točko in (pre)strogo slovenskemu reprezentantu pokazal rdeči karton in pot v slačilnico. Inter je ostal le z desetimi igralci, saj je v igro vstopil rezervni vratar Juan Pablo Currizo, z igrišča pa je šel Mateo Kovačić. Cerci je tudi izvedel enajstmetrovko, izkazal pa se je Currizo, ki je ohranil mrežo nedotaknjeno.

Inter je z igralcem manj igral dobro in bil celo blizu presenetljivi zmagi, a sta se tekmeca razšla z remijem. Gostitelji so povedli v 21. minuti, zadel je Alexander Farnerud. V sodnikovem podaljšku prvega polčasa je izenačil Fredy Guarin, v drugem polčasu pa je Ciro Immobile znova povedel Torino v vodstvo. A ne za dolgo, le dve minuti kasneje je Rodrigo Palacio izenačil, v 71. minuti pa prvič povedel milansko zasedbo v vodstvo (3:2). A to še ni bil končni izid, v 90. minuti je rezultat izenačil Nicola Bellomo in tako le postavil končni izid srečanja.

Torino - Inter 3:3 (1:1)
Farnerud (21.), Immobile (53.), Bellomo (90.); Guarin (45.+1), Palacio (55., 71.)
RK: Handanovič (5.)