Zimski športi

Gregorinova nezadovoljna s sprinterskim izkupičkom

Anterselva, 17. 01. 2013 17.22 |

Slovenska biatlonka Teja Gregorin ni zadovoljna z izkupičkom na sprinterski tekmi svetovnega pokala v italijanski Anterselvi. Ciljno črto je prečkala z 11. dosežkom. Zmagala je Slovakinja Anastazija Kuzmina.

Biatlonska tekmovanja svetovnega pokala v italijanski Anterselvi so se začela s slavjem Slovakinje Anastazije Kuzmine na ženskem sprintu. Na 7,5 kilometra dolgi progi je Kuzmina (20:28,6/0) prepričljivo ugnala Finko Kaiso Mäkäräinen (+ 18,2/1) in Belorusinjo Darjo Domračevo (21,9/1), ki sta se prav tako uvrstili na stopničke. Slovenska biatlonka Teja Gregorin je bila do drugega streljanja v boju za zmagovalni oder, nato pa je morala dvakrat v kazenski krog in padla na 11. mesto (46,6/2). Do točk je prišla tudi Andreja Mali (1:53.7/1) na 34. mestu, Dijana Ravnikar pa je ob vrnitvi v biatlonsko karavano zasedla 85. mesto (3:22,6/1) in ostala brez sobotnega zasledovanja.

Teja Gregorin
Teja Gregorin FOTO: Damjan Žibert

Tekmo je odločilo prav strelišče. Olimpijska prvakinja Kuzmina si na strelišču ni privoščila napake. Mäkäräinenova in Domračeva sta zgrešili že leže in lovili zaostanek, glede na zaostanek v smučini pa bi Kuzmino lahko ugnali le Francozinja Marie Dorine Habert in Gregorinova. Francozinja je zgrešila en strel, Gregorinova pa kar dva in kljub hitremu teku v smučini ni mogla nadomestiti dodatnih 300 metrov iz kazenskega kroga, čeprav je bila v zadnjem krogu hitrejša od zmagovalke. "Nisem zadovoljna s tem, kar sem prikazala na strelišču. Z današnjim tekom bi morala doseči bistveno več, a dve napaki na strelišču sta absolutno preveč za vrhunsko uvrstitev, a na koncu je 11. mesto največ, kar sem lahko iztržila. Vem, da sem sposobna več in komaj čakam naslednjo priložnost, kjer bom poskušala ta strelski izid popraviti," je bila po tekmi rahlo razočarana 32-letna Gregorinova.