Novo mesto, 07. 12. 2013 14.59 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Nogometaši ljubljanske Olimpije so na gostovanju v Kopru osvojili vse tri točke. Zmago je zmajem v sodnikovem podaljšku zagotovil Milan Anđelković. Nogometaši Maribora so osvojili naslov jesenskega prvaka.

Zadnje dejanje slovenske prvoligaške jeseni je prineslo zmago Olimpije in prvi letošnji domači poraz Kopra. To je obenem pomenil konec sanj o naslovu jesenskega prvaka za domače igralce. Ljubljančani so sicer na Bonifiko prišli oslabljeni, saj zaradi štirih rumenih kartonov nista smela nastopiti Gabriel Eteme in Nik Omladič, na seznamu poškodovanih pa so Rok Baskera, Tadej Apatič, Matic Fink, Andraž Šporar in Enis Djurković.

Gledalci v prvem polčasu niso kdove kako uživali v lepem nogometu. Obe ekipi sta bolj pazili na lasten gol, kot da bi aktivno igrali in poskušali doseči zadetek. V drugem polčasu sta ekipi igrali predvsem na sredini igrišča. Zdelo se je, da sta obe moštvi veliko stavili predvsem na prekinitve. Kljub temu večjih priložnosti do 83. minute ni bilo. V navedeni minuti je koprski rezervist Matej Palčič pritekel v kazenski prostor, osamljen streljal z glavo s kakih sedmih metrov, a naravnost v roke gostujočega vratarja Aleksandra Šelige. Ko so gledalci že mislili, da se bo tekma končala brez zadetkov, so gostje v izdihljajih sodniškega dodatka zadeli. Z leve strani je rezervist Blaž Božič poslal nevaren predložek pred domača vrata, kjer se je najbolje znašel Olimpijin branilec Milan Anđelković, ki je z glavo dosegel zmagoviti gol za zeleno-bele.

Veselje nogometašev Maribora
Veselje nogometašev Maribora FOTO: Damjan Žibert
Mariborčani do 12. zmage
Državni prvaki so v Velenju prišli do 12. zmage v prvenstvu, ki jih je vsaj začasno spet pripeljala povsem na vrh prvenstvene lestvice. Mariborčani so bili večino tekme boljši tekmec od domače ekipe, ki pa je dolgo preprečevala vodilni zadetek. V 73. minuti je le klonila po strelu Dejana Mezge in bo zimo preživela na petem mestu. V uvodu tekme so bili Mariborčani več pri žogi, a prave priložnosti gledalci dolgo niso videli. Tudi v nadaljevanju se izid ni spremenil, čeprav sta Nusmir Fajić in Dejan Mezga na mariborski ter Denis Klinar in Elvis Bratanović na velenjski strani prišli do nekaj zaključnih strelov, ki pa so bili večinoma premalo natančni. Slika ni bila posebej drugačna ali lepša niti v drugi polovici polčasa. Domači branilci so pridno blokirali poskuse gostov, tako da sta se moštvi na glavni odmor odpravili z začetnim izidom.

V 51. minuti je po podaji iz kota do strela z glavo prišel Arghus, vendar je žoga zgolj oplazila okvir vrat. Sledilo je novo zatišje, brez pravih akcij, a s pobudo Maribora, pri katerih sta prišla do novih (nenevarnih) strelov Dejan Mezga in Arghus. V 73. minuti pa so Mariborčani le kronali svojo premoč na igrišču. Marcos Tavares je podal v kazenski prostor, Mezga si je s spretnim sprejemom pripravil položaj za dvoboj ena na ena z vratarjem Matjažem Rozmanom in natančno usmeril žogo v levi kot domačih vrat. Maribor je nato umiril igro, bil še enkrat nevaren prek Željka Filipovića, ki pa je za malce zgrešil cilj, in prišel do zaslužene zmage.

Domžalčani so doma ugnali Triglav.
Domžalčani so doma ugnali Triglav. FOTO: Miro Majcen
Domžale napolnile mrežo Triglava

Domžale so po šestih tekmah brez zmage na zadnjem jesenskem obračunu le vpisale nove tri točke, a ostajajo v spodnjem delu lestvice. Izbranci Luke Elsnerja so obračun z zandjeuvrščenimi Kranjčani, ki so doživeli že 13. poraz, odločili že v prvem polčasu, ko so zabili tri gole. Ekipi sta tekmo začeli odločno, gostitelji pa so povedli v osmi minuti, ko je Slobodan Vuk zadel s strelom iz prve po podaji po tleh Nejca Skubica v kazenski prostor. Isti igralec je poskrbel tudi za podvojitev prednosti, ko je v 19. minuti unovčil podajo Nemanje Maksimovića za hrbet gostujoče obrambe in dosegel gol med nogama Žana Pelka. Za Vuka je bil to osmi prvenstveni zadetek.

V 40. minuti so gostitelji praktično odločili tekmo. Žan Majer je izvedel kot z leve strani, dobil odbito žogo, podal do Zenija Husmanija, ta je žogo poslal na drugo vratnico, kjer je Sasha Aneff z glavo podal pred vrata, Gaber Dobrovoljc pa je nato iz bližine žogo prav tako z glavo potisnil v mrežo. V 58. minuti je imel Slobodan Vuk priložnost za "hat-trick", a je iz neposredne bližine zgrešil cilj po podaji Skubica, zato pa je bil natančnejši Aneff v 70. minuti, ko je zadel z glavo po podaji Skubica z desne strani. Kranjčani so zabili v 78. minuti, ko je bil Luka Majcen sam pred vratarjem Nejcem Vidmarjem in ga z natančnim strelom premagal. Gosti so bili nevarni še v sodniškem dodatku, ko je Igor Bukara zatresel vratnico.

Goričani so v zadnjem jesenskem krogu slovenskega prvenstva vknjižili zmago.
Goričani so v zadnjem jesenskem krogu slovenskega prvenstva vknjižili zmago. FOTO: Damjan Žibert

Gorica do minimalne zmage v Novem Mestu

Novogoričani so jesenski del prvenstva končali na četrtem mestu, tik za najboljšimi. Primorci so v Novem mestu dosegli tretjo zmago zaporedoma, skupno pa deseto v prvenstvu. Tokrat jim jo je prinesel zadetek Massima Code. Na drugi strani je Krka jesen sklenila z zaporednima porazoma, skupno pa je brez točk ostala trinajstkrat in s Triglavom sestavlja dno prvenstvene lestvice.

Po ne ravno razburljivem uvodu tekme, v katerem je sicer Gianluca Lapadula nevarno meril z glavo v četrti minuti, so Novogoričani povedli deset minut pozneje. Krkini nogometaši so izgubili žogo na sredini igrišča, Massimo Coda jo je povedel v kazenski prostor in jo poslal v zgornji desni kot domačih vrat. Gostitelji so prvič resneje zagrozili v 27. minuti, potem ko je poskusil Saša Ranič, izkazal pa se je Alex Cordaz. V 48. minuti je Ranič s prostega strela le za malce zgrešil cilj, sicer pa so imeli Novomeščani v teh trenutkih pobudo, ki pa je niso nadgradili s kakšnim nevarnejšim strelom. Štiri minute pozneje je moral Cordaz posredovati po strelu Josipa Maroševića, ki je tik pred tem vstopil v igro, kljub želji in trudu pa Krki niti v končnici ni uspelo priti do izenačujočega zadetka.

Luka Koper - Olimpija 0:1 (0:0)