VIDEO in FOTO: Maribor v Stožicah z remijem do finala pokala

Nova Gorica, 02. 04. 2014 17.01 |

T.Š./M.F./B.B.
26

V finalu slovenskega pokalnega tekmovanja bosta igrali ekipi Maribora in Gorice. Maribor je izločil Olimpijo, na povratni tekmi je bilo 1:1, Goričani pa so bili boljši od velenjskega Rudarja, na povratni tekmi je bil izid 2:1.

V Stožicah sta se za preboj v pokalni finale pomerila Olimpija in Maribor. Rezultatsko prednost z 1:0 s prve tekme so imeli Mariborčani. V ljubljansko zasedbo sta se v ekipo vrnila Dejan Djermanović, ki mu je NZS znižala kazen prepovedi igranja s štirih na tri tekme in Nik Omladič, manjkal je Andraž Šporar, pri Mariboru pa je manjkal Dare Vršič, Jean-Philippe Mendy pa je bil na klopi za rezerve zaradi poškodbe kolena.

Trener gostov Ante Šimundža je na zelenico poslal naslednjo postavo: Handanović, Milec, Rajčević, Šuler, Mejač, Bohar, Filipović, Dervišević, Cvijanović, Tavares, Fajić, domači strateg Milorad Kosanović pa je začel z enajsterico: Šeliga, Fink, Mitrović, Bajrić, Zarifović, Kostić, Kapun, Trifković, Omladič, Vukčević, Rodić. Prvi polčas se je vsaj v prvem delu razpletel v previdni igri na obeh straneh in redkimi priložnostmi. Izpostavimo lahko priložnost Boharja v 22. minuti, a je dobro posredoval vratar Šeliga, na domači strani pa je dobro streljal Trifković v 26. minuti, izkazal se je vratar Handanović. V sodnikovem podaljšku prvega polčasa pa se je spremenil rezultat. V 47. minuti je Omladič poslal predložek v kazenski prostor Maribora, eden od igralcev v vijoličastih dresih jo je preusmeril v prečko, žoga se je odbila pred gol, kjer jo je nesrečno čez črto "pospravil" Šuler. Olimpija je tako vodila po prvem polčasu z 1:0 in izenačila skupni izid polfinala na 1:1. Drugi polčas je kmalu prinesel nov rezultatski preobrat. Po predložku Šulerja je bil v kazenskem prostoru najbolj spreten Nusmir Fajić, ki je dosegel izenačenje v 54. minuti. Maribor je bil znova v rezultatski prednosti, Olimpija pa v težkem položaju, saj bi za napredovanje morala doseči še dva gola. Gostje so brez večjih težav ohranjali ravnovesje na igrišču in si priigrali nastop v finalu. Spremembe izida ni bilo več, Mariborčane pa v finalu čaka dvoboj z Goričani.

Olimpija se je veselila vodilnega gola, a je v finale napredoval Maribor.
Olimpija se je veselila vodilnega gola, a je v finale napredoval Maribor. FOTO: Damjan Žibert

Goričani premagali Velenjčane
Nogometaši velenjskega Rudarja so se na povratni obračun polfinala slovenskega pokala odpravili z željo po zmagi v Novi Gorici, upali pa, da bi jim uspelo popolno presenečenje in morebiti celo nastop v finalu tekmovanja. A do tega ni prišlo. Primorci so namreč povedli z golom Gianluce Lapadule, Matej Podlogar je izid poravnal, v 86. minuti pa je z bele točke za končnih 2:1 zabil slavljenec Gianvito Misuraca.