Gorenje v gosteh povsem nadigralo Chambery

Chambery, 18. 11. 2012 20.38 |

Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji tekmi 5. kroga evropske lige prvakov (skupina C) v gosteh premagali francoski Chambery z 31:20 (16:9). Moštvi se bosta pomerili tudi v prihodnjem krogu.

Klemen Cehte je bil s šestimi goli drugi strelec Gorenja.
Klemen Cehte je bil s šestimi goli drugi strelec Gorenja. FOTO: Damjan Žibert

Slovenski rokometni prvaki so po sobotnem senzacionalnem zmagoslavju Celja Pivovarne Laško nad nemškim Kielom danes dosegli prvo zmago v gosteh v evropski ligi prvakov v sezoni 2012/13. Po porazih v Makedoniji in na Poljskem so točke osvojili v deželi aktualnih olimpijskih in svetovnih prvakov, skupno pa je to že njihova tretja zmaga v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju na stari celini. Pred tem so ugnali ruski Sankt Peterburg in danski Bjerringbro-Silkeborg.

Velenjčani so se v prvem polčasu dobesedno poigrali z gostitelji, to je bila prava učna lekcija rokometa, nekakšna igra mačke z mišjo. Izbranci Branka Tamšeta so v uvodnih dvajsetih minutah prikazali "atomsko predstavo": obramba je bila naravnost nepremagljiva, če pa se je v njej pokazala razpoka, pa je na sceno stopil vratar Ivan Gajić, ki je domačim rokometašem iz minute v minuto "nabijal" vse večje komplekse.

Še lepšo predstavo so ose prikazale v napadu: postavljeno tekmečevo obrambo so razbijali s hitrim kroženjem žoge in goli z vseh možnih položajev, veliko zadetkov pa so dosegli iz bliskovitih nasprotnih napadov. Temu primerno se je odvijal "film tekme": v 10. minuti so vodili s +6 (8:2), v 20. s 14:4, najvišjo prednost pa so si priigrali dve minuti pozneje, ko se je na semaforju zasvetil izid 15:4. Po tem naravnost perfektnem obdobju je nastopilo nekajminutno velenjsko zatišje, do sape so prišli tudi gostitelji, ki so na veliki odmor odšli z zaostankom sedmih golov (9:16).

Branko Tamše je svoje varovance popeljal do prve zmage v gosteh.
Branko Tamše je svoje varovance popeljal do prve zmage v gosteh. FOTO: Damjan Žibert

V prvem polčasu bledi Francozi so svoj najlepši obraz prikazali v prvih desetih minutah drugega polčasa, ko so znižali na 13:19, nato pa so rokometaši iz Šaleške doline znova zaigrali na vso moč in z delnim izidom 4:0 v 43. minuti povišali na +10 (24:14). Pet minut pozneje so po golu Klemna Cehteta povedli s 27:15, minuto zatem pa po golu Janeza Gamsa z 28:16. Najvišjo prednost so si priigrali v 55. minuti, ko je Marko Dujmovič povišal na 31:18. V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Fahrudin Melić, ki je dosegel osem golov, po šest zadetkov sta prispevala Jure Dolenec in Klemen Cehte. Izkazal se je tudi vratar Ivan Gajić s 15 obrambami.

Chambery – Gorenje Velenje 20:31 (9:16)