Gorenje po zmagi v Rusiji že v četrtfinalu

Moskva, 01. 12. 2012 17.36 |

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 7. krogu evropske lige prvakov (skupina C) v gosteh premagali ruski Sankt Peterburg z 32:25 (16:13). Najbolj razpoložen pri gostih je bil Jure Dolenec z devetimi goli.

Jure Dolenec je zabil 9 golov ...
Jure Dolenec je zabil 9 golov ... FOTO: Aljoša Kravanja

Velenjski rokometaši so drugič v tej sezoni na kolena spravili tekmece iz Sankt Peterburga, s petim zmagoslavjem v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju na stari celini pa so si že izborili nastop v osmini finala. Velenjska ekipa je dvakrat premagala tudi francoski Chambery ter enkrat danski Bjerringbro-Silkeborg, medtem ko je izgubila obe gostujoči tekmi proti poljski ekipi Vive Targi Kielce in makedonskemu Metalurgu iz Skopja. Po današnji tekmi v mestu v okolici Moskve bo nastopil dvomesečni premor zaradi januarskega svetovnega prvenstva v Španiji, velenjska zasedba pa bo naslednjo tekmo igrala 9. februarja, ko bo na domačem igrišču gostila Metalurg. Nato jo čakata še tekmi z danskim Bjerringbro-Silkeborgom v gosteh ter domača s Kielcami, za katere igra slovenski reprezentant Uroš Zorman.

Obračun v Čehovu – dvorano Jubilejni v Sankt Peterburgu je močno načel zob časa, tako da ruska ekipa vse domače mednarodne tekme igra v Čehovu, kjer domujejo ruski prvaki Čehovski medvedi – je minil v absolutni prevladi izbrancev velenjskega trenerja Branka Tamšeta. Ti so takoj zagospodarili na igrišču in si priigrali dva gola prednosti, njihovega ritma ni porušil niti nenadejan in začasen odhod z igrišča krožnega napadalca Mateja Gabra, potem ko je dobil močan udarec v čeljust. Nastalo vrzel na 6-metrski črti v napadu je malce nepričakovano zapolnil "specialist za obrambne naloge" Dino Bajram, medtem ko je Peter Pucelj zaigral zgolj v obrambi, a je svojo nalogo opravil odlično. Zamenjavo je že v prvi četrtini neenakovrednega dvoboja zahteval Fahrudin Melić, na desnem krilu ga je nato do konca tekme nadomestil Rok Golčar.

... Marko Bezjak pa 8.
... Marko Bezjak pa 8. FOTO: Damjan Žibert

Po velenjskem vodstvu v 12. minuti z 8:5 je domači trener Dimitrij Torgovanov zahteval minuto odmora, a ta ni kaj prida pomagala njegovim varovancem. Ose so tri minute pozneje povišale na +4 (11:7), zalogo v zadetkih pa ob manjših nihanjih – posledica številnih Tamšetovih menjav – držale vse do konca polčasa, ki so ga končale s 16:13. V drugem polčasu se podoba na igrišču ni bistveno spremenila, Velenjčani so imeli vse pod nadzorom, tudi po "zaslugi" tekmecev na nasprotni strani, ki so vseskozi igrali v enakem ritmu in brez posebne energije. V 36. minuti so svojo prednost povišali na +5 (20:15), šest minut pozneje na +6 (23:17), v 45. minuti pa +7 (25:18). Svojo premoč so potrdili tudi v zadnji četrtini tekme, ko so si priigrali tudi najvišje vodstvo – v 50. minuti je bilo 28:19. V velenjski ekipi sta bila na današnji tekmi najučinkovitejša Jure Dolenec z devetimi in Marko Bezjak z osmimi goli.

Sankt Peterburg – Gorenje Velenje 25:32 (13:16)