Goran Dragić v top 5, Tony Parker MVP evropskega prvenstva

Ljubljana, 22. 09. 2013 22.59 |

Najboljši košarkar 38. evropskega prvenstva v Sloveniji je Tony Parker, član zlate selekcije Francije.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Damjan Žibert

V prvo peterko prvenstva so akreditirani novinarji poleg Tonyja Parkerja uvrstili še najboljšega slovenskega igralca Gorana Dragića, Hrvata Bojana Bogdanovića, Linasa Kleizo iz Litve ter Španca Marca Gasola.

V finalu eurobasketa v Slovenija je Francija premagala Litvo z 80:66. Bron so osvojili Španci po zmagi nad Hrvaško (92:66). Slovenija je zasedla peto mesto. Za Francijo, ki je v četrtfinalu premagala Slovenijo, je to osma medalja z evropskih prvenstev, tretja na zadnjih petih eurobasketih in druga zaporedna po srebru na prejšnjem prvenstvu v Litvi. Na drugi strani je Litva zbirki treh zlatih medalj dodala drugo srebrno.