George Indiano popeljal na rob konferenčnega finala

Indianapolis, 12. 05. 2014 08.24 |

Košarkarji Indiane so na pragu uvrstitve v finale vzhodne konference lige NBA. Na četrti tekmi so v gosteh premagali Washington s 95:92 in v zmagah vodijo s 3:1. Od napredovanja jih loči le še ena zmaga. Najbolj razpoložen mož na tekmi je bil Paul George z 39 točkami in 12 skoki.

Indiana je na tekmi zaostajala že za 19 točk, in sicer takoj po začetku drugega polčasa. A v drugem delu tekme se je razigral Paul George, ki je v tem delu dosegel 28 točk, od tega kar sedem trojk, kar je izenačenje rekorda kluba v končnici. "Večkrat sem ga hotel malce spočiti, a je vsakič rekel 'ne'. Običajno bi to preslišal, a je zadeval pomembne mete," je povedal trener Indiane Frank Vogel. Eden ključnih mož pri zmagi je bil tudi center Roy Hibbert, ki se po slabem začetku dvoboja z Washingtonom (na prvi tekmi je ostal brez točke in skoka) prebuja. Po glasnih kritikah enega izmed navijačev se je Indianin košarkar odzval tako, kot so si želeli tako navijači kot sam. "Prebudil me je. Dejal je, da sem utrujen. Izrekel je tudi kar precej obscenosti. Ker sem bogaboječ, ne bom povedal, kaj natančno mi je dejal," pravi Hibbert, ki je tekmo končal s 17 točkami in devetimi skoki.

Paul George, George Hill in Lance Stephenson
Paul George, George Hill in Lance Stephenson FOTO: Reuters

V zahodni konferenci pa so Los Angeles Clippers s 101:99 premagali Oklahoma City Thunder in izid v zmagah izenačili na 2:2. Pri zmagovalcih sta prednjačila Blake Griffin s 25 točkami in Chris Paul s 23 točkami ter desetimi podajami, poražencem pa ni pomagalo niti 40 točk Kevina Duranta in 27 Russella Westbrooka. Kalifornijcem večino tekme ni kazalo dobro, saj je Oklahoma v uvodu zadnje četrtine vodila še za 15 točk, največ na tekmi pa za 22. A končnica je bila v znamenju Darrena Collisona, ki je v zadnje 2:58 minute dosegel osem točk, skupaj pa 18. "Čeprav tekme res nismo igrali dobro, smo vseeno zmagali. To je bolj impresivno kot vse drugo, kar smo pokazali nocoj," je dejal Collison.