FUTSAL: Litijani z neverjetnim preobratom do zmage

Laško, 10. 10. 2012 22.07 |

Nogometaši Litije so v Laškem na turnirju skupine A elitnega dela lige prvakov v futsalu v tekmi 1. kroga po velikem prebratu na koncu le strli azerbajdžanski Azar s 5:3. V prvi tekmi turnirja je Barcelona kar z 18:0 premagala Split.

Za slovenskimi prvaki v dvoranskem nogometu, igralci Litije, je prva tekma v elitnem delu lige prvakov. Nastopili so oslabljeni, saj je zaradi rumenega kartona, ki ga je dobil na turnirju prejšnjega kroga evropskega tekmovanja v Litiji, manjkal kapetan Igor Osredkar. Vseeno so po slabšem prvem delu v drugem naredili preobrat in dosegli pomembno zmago.
V prvem polčasu so bili igralci iz Azerbajdžana, pri katerih igra tudi več naturaliziranih Brazilcev, boljši tekmec. Za 1:0 je zadel osamljeni Dantas v drugi minuti, pozneje pa so gostje po napaki litijske obrambe prišli do neoviranega strela in Carlos Alberto je zadel za 2:0. Ob koncu polčasa so Litijani pritiskali, a so tik pred iztekom prvega dela dobili še tretji gol.

Slovenski državni prvaki so z zmago proti Azaru zelo blizu napredovanja.
Slovenski državni prvaki so z zmago proti Azaru zelo blizu napredovanja. FOTO: Drago Perko/futsal.si

Nadaljevanje je bilo veliko boljše, v 24. minuti pa je Alen Fetič dosegel prvi litijski gol in zbudil upanje na preobrat. Litija je počasi prevzemala pobudo, takšna igra pa je sadove obrodila v 31. minuti, ko je Gašper Vrhovec zadel s prostega strela. A tudi Azerbajdžanci so bili še nevarni, Alberto je tako v 33. minuti zadel vratnico.Sledil je popoln preobrat; najprej je Fetič sicer zapravil veliko priložnost po protinapadu, a se je odkupil v 37. minuti, ko je izenačil na 3:3. Ob igri na vse ali nič je nato Damir Pertič le minuto pozneje zadel za prvo vodstvo domačih na tekmi. Araz je nato zaigral brez vratarja, Fetič pa je s tretjim golom potrdil zmago.

Nogometaši Barcelone so prvi favoriti skupine A.
Nogometaši Barcelone so prvi favoriti skupine A. FOTO:

Na prvi tekmi turnirja je Barcelona, prvi favorit za zmago in branilec lanske zmage v tem tekmovanju, že pokazala zobe. Split je tekmo končal brez zadetka, prejel pa jih je kar 18, potem ko so Katalonci že v prvem polčasu dosegli 11 golov. Štiri je dosegel Brazilec Igor, tri pa Sergio Lozano.