FUTSAL: Litijani se bodo za prvo mesto pomerili z Barcelono

Laško, 11. 10. 2012 22.14 |

Nogometaši Litije so v Laškem na turnirju skupine A elitnega dela lige prvakov v futsalu na tekmi 2. kroga premagali Split z 10:1. Barcelona pa je pred tem s 7:1 premagala azerbajdžanski Azar. O prvem mestu bosta tako odločali ekipi Litije in Barcelone.

Za slovenskimi prvaki v dvoranskem nogometu, igralci Litije, je druga tekma v elitnem delu lige prvakov. Potem ko so v sredo s 5:3 (0:3) ugnali Azar, so bili tokrat boljši še od splitskih nogometašev. Litijani bi tekmo lahko dobili še z višjim izidom, a je Jasmin Begić v 34. minuti zatresel lastno mrežo.
Litijani so sicer povedli že v drugi minuti, ko je bil uspešen kapetan Igor Osredkar. V četrti minuti je Danijel Pantić povišal na 2:0, nato pa je za hat-trick poskrbel še Alen Fetič, ki je v sedmi minuti zadel za 3:0 in nato splitsko mrežo napolnil še v 12. in 13. minuti.

V moštvo Litije se je po prestani kazni vrnil kapetan Igor Osredkar.
V moštvo Litije se je po prestani kazni vrnil kapetan Igor Osredkar. FOTO: Drago Perko/futsal.si

Visoko vodstvo slovenske ekipe ob polčasu sta v 29. minuti povišala Sevzet Mehič in Osredkar, slednji je bil uspešen še v 31. minuti. Za 9:0 je v 33. minuti poskrbel Damir Pertič, nato pa je edini gol za Splitčane na tekmi prispeval kar Begić. Končni izid je poldrugo minuto pred koncem postavil Irnes Škorić.
Na prvi tekmi turnirja je Barcelona, prvi favorit za zmago in branilec lanske zmage v tem tekmovanju, po suvereni sredini zmagi z 18:0 nad Splitom tokrat premagala Azar.