Francoski derbi brez zmagovalca

Marseille, 07. 10. 2012 22.47 |

V francoski prvi nogometni ligi so navijači na račun prišli v Montpellierju, kjer sta se v derbiju pomerila domači Olympique in Paris Saint Germain. Tekma se je končala z remijem (2:2), po dva gola sta dosegla Gignac pri domačih in Ibrahimović pri gostih.

V 8. krogu francoske nogometne lige sta se na Velodromu pomerila domači Olympique in pariški PSG. Bolje so začeli domači, ki so v 17. minuti vodili z golom Andree-Pierra Gignaca, le šest minut kasneje pa je "udaril" prvi golgeter lige Zlatan Ibrahimović in izid izenačil. V 23. minuti pa je Ibra dosegel še drugi gol, uspešen je bil iz prostega strela, in PSG je vodil z 2:1. Zadnji gol v prvem polčasu in kot se je izkazalo tudi na tekmi, je padel v 32. minuti, znova je gol dosegel Gignac. To je bil tudi končni izid tekme, saj so v drugem polčasu ob precej razglašeni igri mreže mirovale. Marseille ostaja na vrhu prvenstvene lestvice in ima pred PSG-jem tri točke prednosti.