Lucija, 02. 10. 2013 21.45 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so s 63:60 ugnali novomeško Krko in sedmič v samostojni Sloveniji osvojili superpokal. Odločilni koš na dvoboju je dosegel novinec v ljubljanski vrsti Alex Stephenson.

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije in novomeške Krke so zakorakali v zaključni del priprav na začetek tekmovalnega leta. Slovenski pokalni in državni prvaki so svojo trenutno pripravljenost lahko preizkusili na dvoboju slovenskega superpokala, ki je neke vrste začetek sezone. Dvoboj Ljubljančanov in Novomeščanov je bil večji del tekme izenačen; prvo četrtino so s 14:10 dobili izbranci Aleša Pipana, ob odmoru pa so s 25:22 po zaslugi Jake Klobučarja vodili varovanci Aleksandra Džikića.

Klobučar je zadel ob zvoku sirene in tako pred nadaljevanjem moštvu zagotovil vodstvo. Nadaljevanje je bilo še naprej izenačeno, tekmeca sta bila po trojki Luke Rupnika izenačena na 40, ob koncu tretje četrtine pa je Krka še naprej vodila, a to ambicioznih zmajev ni zmotilo. Še naprej so se trudili, skušali prek Alexa Stephensona in Dragiše Drobnjaka ujeti tekmeca, v veliki želji po izenačenju pa so naredili kar nekaj napak. Krka jih je s pridom izkoriščala in pet minut pred iztekom igralnega časa povedla za 8 točk (58:50).

Novomeška Krka je imela pet minut pred koncem dvoboja osem točk naskoka, a jih zapravila. FOTO: Damjan Žibert

Čeprav so mnogi v Luciji pomislili, da je dvoboj odločen, ni bilo tako. Olimpija se je približala na 60:57 in šele v tretjem napadu zapored prišla do dveh prostih metov ter se z natančnim izvajanjem Stephensona povsem približala (60:59). Ljubljančani so imeli nato napad za vodstvo, ga zapravili, krkaši pa v naslednjem niso razblinili dvoma o zmagovalcu. Pipanova četa je tako dočakala še eno priložnost za vodstvo, Stephenson (17 točk), ki se je izkazal kot velika okrepitev, je zadel in zmaji so bili na pragu zmage. To so potrdili v zadnjih sekundah in s košem Sasa Salina veselili zmage s 63:60.

Krka – Union Olimpija 60:63 (10:14, 34:31, 49:47)