New Orleans, 17. 02. 2014 07.25 |

Košarkarji Vzhoda so na letošnjem allstarsu s 163:155 ugnali Zahod. Zasedbi sta s tem izidom postavili tudi rekord vseh rekordov, ko gre za število doseženih košev (318 točk) na tekmi vseh zvezd. Pri zmagovalcih sta blestela Kyrie Irving in Carmelo Anthony.

Košarkarski navdušenci v New Orleansu so imeli na tekmi vseh zvezd kaj videti. Predvsem sta bili pričakovano obrambi obeh zasedb skromnejši, kot če bi bila na sporedu pomembna tekma rednega dela sezone. So pa blesteli strelci Vzhoda in zahoda. Že v prvi četrtini so dosegli skupaj skoraj 90 točk (42:44). Zahod si je uspel do polčasa priigrati 13 točk naskoka in mnogi so pričakovali, da je jasno komu bo pripadla čas zmagovalca obračuna, a v nadaljevanju se je zgodil popolni preobrat.

Kevin Durant
Kevin Durant FOTO: Reuters

Vzhod je tretjo četrtino dobil s 47:37, zadnjo pa s 40:29 in se ob koncu veselil zmage s 163:155. Ob tem dodajmo, da je Vzhod dosegel zadnjih deset točk na dvoboju, na katerem je zaostajal že za 18 točk. Pri zmagovalcih je blestel Kyrie Irving (31 točk, 14 podaj). "Dvoboj smo vzeli zelo resno,“ je po obračunu nekoliko v šali dejal Irving, ki si je podobno kot soigralci zelo želel zmage. V vrstah tekmecev je bil z 38 točkami in 10 skoki najučinkovitejši Kevin Durant.