Velenje, 29. 09. 2012 21.28 |

Rokometaši velenjskega Gorenja so v uvodnem krogu lige prvakov pričakovano zmagali proti Zenitu iz St. Peterburga. V drugem polčasu so prednost šestih golov močno povišali in ob koncu zmagali s kar 35:22.

Velenjski rokometaši so pred dvobojem uvodnega kroga Lige prvakov proti ruskemu Zenitu napovedovali borbo za zmago, a že po nekaj minutah je bilo jasno, da se bi morala četa Branka Tamšeta v normalnih okoliščinah veseliti prepričljive zmage. Predvsem zaradi številnih napak v obrambi in raztrgane igre v napadu so bili gostje v 20. minuti še poravnani z gostitelji (9:9), nato pa so slovenski prvaki zaigrali tako, kot najbolje znajo, in začeli višati svojo prednost. Ob zvoku sirene, ki označuje konec prvega polčasa, je za prednost šestih golov zabil Klemen Cehte.

Klemen Cehte
Klemen Cehte FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju domačini niso ničesar prepuščali naključju, ampak še bolje zaigrali v obrambi, povsem razorožili ostrostrelce Dimitrija Torgovanova in iz hitrih polprotinapadov višali prednost. V 37. minuti so vodili z 20:12, v 40. 30:18, tako da je bilo 10 minut pred iztekom dvoboja dvomov o zmagovalcu konec. Ose, kot jim pravijo njihovi navijači, so tako sezono začeli v skladu s pričakovanji, ob koncu pa so se veselili zmage s 35:22.

Najboljši strelec dvoboja je bil domači kapetan Marko Bezjak (9 golov), s sedmimi pa se je pri zmagovalcih odlikoval tudi Klemen Cehte.