Maribor, 12. 07. 2013 21.39 |

Že prva tekma 22. sezone slovenskega nogometnega državnega prvenstva je skoraj poskrbela za senzacijo. Novinec med slovensko elito Zavrč je namreč v Ljudskem vrtu namučil Maribor, ki je slavil z 2:1.

Pot do ubranitve naslova se je za Mariborčane začela vse prej kot dobro. Že v drugi minuti je namreč po podaji iz kota neodločnost domače obrambe kaznoval Sandi Čeh in prvake druge lige popeljal do presenetljivega vodstva. Varovanci Anteja Čačića so nato zagospodarili na igrišču, a si v prvem polčasu pravih priložnosti niso uspeli priigrati. Omeniti velja zgolj 16. minuto, ko je v kazenskem prostoru strelec prvega gola Čeh zrušil Dejana Trajkovskega, a piščalka sodnika Mateja Juga je ostala nema.

Nusmir Fajić je s tem strelom Mariboru prinesel vse tri točke.
Nusmir Fajić je s tem strelom Mariboru prinesel vse tri točke. FOTO: Damjan Žibert

Takoj na začetku drugega polčasa so pritiski enajstkratnih državnih prvakov obrodili sadove. Po lepi akciji je podajo Martina Milca izkoristil Damjan Bohar in na svoji drugi uradni tekmi v vijoličastem zabil svoj prvi gol. V 65. minuti so branilci naslova prvaka imeli veliko sreče. Aleš Čeh je mojstrsko izvedel prosti strel, vratar Jasmin Handanović je žogo pospremil zgolj s pogledom, okroglo usnje pa je zadelo vratnico. Mariborčani so do konca tekme še naprej pritiskali, a obramba gostov iz Haloz je bila vseskozi na mestu. V 81. minuti je domači strateg Čačić povlekel odločilno potezo. Namesto Trajkovskega in Željka Filipovića je v igro poslal Mitjo Vilerja in Nusmirja Fajića. Prav slednja sta osem minut pozneje izpeljala odločilno akcijo. Po podaji Vilerja je nekdanji napadalec Mure Fajić zadel z glavo in vijoličastim priboril prve tri točke v novi sezoni. Zavrč je v sodnikovem nadomestilu igralnega časa sicer še drugič zatresel domačo mrežo, a je bil Jože Benko pred tem v prepovedanem položaju.

Maribor – Zavrč 2:1 (0:1)