VIDEO in FOTO: Wawrinka veliki zmagovalec Melbourna po zmagi nad Nadalom

Melbourne, 26. 01. 2014 10.48 |

V finalu odprtega teniškega prvenstva Avstralije v Melbournu sta se pomerila prvi nosilec Rafael Nadal in osmi postavljeni Stanislas Wawrinka. Zmago je presenetljivo, a zasluženo slavil Wawrinka, ki je bil boljši s 3:1 v nizih.

Španec Rafael Nadal, ki je bil v vlogi favorita, je odigral svoj tretji finale na OP Avstralije in le enkrat, leta 2009 zmagal. Tokrat je prvi igralec na ATP lestvici lovil že 14. zmago na turnirjih za grand slam, a mu ni uspelo. Tekmec, 28-letni Wawrinka, se je sploh prvič v karieri uvrstil v finale enega od štirih grand slamov, v četrtfinalu je izločil tudi Srba Novaka Đokovića, dosedaj pa je osvojil pet lovorik na turnirjih ATP.
V medsebojnih dvobojih je bila statistika povsem na strani Španca, saj je imel v medsebojnih dvobojih veliko premoč, dobil jih je vseh 12 do tega dvoboja. A tokrat ni bilo tako, Wawrinka je odigral izjemno in zmagal s 3:1 v nizih in osvojil prvi turnir za grand slam v karieri.

Prvi niz je presenetljivo gladko dobil Švicar s 6:3 po le 37 minutah igre, v drugem nizu si je Španec privoščil krajši premor, kar pa Wawrinke ni vrglo iz tira in je zanesljivo nadaljeval in dobil drugi niz z 6:2 in potreboval le minuto več, kot v prvem (38 minut). Nadal, ki je na trenutke kazal, da ima zdravstvene težave (bolečine v hrbtu), je igral slabo in nikakor ni našel pravega ritma. V tretjem nizu pa se je Španec pokazal v pravi luči, pomoč fizioterapetva je pomagala in je po "breaku" povedel z delnim izidom 3:0 in na koncu dobil tretji niz z izidom 6:3 v le 33 minutah. Wawrinka se je vrnil v velikem slogu in dobil naslednji niz 6:3 za končno zmago s 3:1 v nizih. Zadnji niz je trajal 33 minut. "Lansko sezono je imel Nadal po poškodbi izjemno vrnitev in je prišel na prvo mesto svetovne lestvice. Tokrat mi ga je končno uspelo premagati. Upam, da se ne bom jutri zbudil in videl, da so bile to le sanje," je dejal Wawrinka."Zaslužil si si to zmago, čestitke tebi in tvoji ekipi. Jasno, zahvaljujem se tudi svoji, ki mi je po vseh težavah omogočila, da sem prišel tako daleč," je povedal Nadal.

28. 01. 2014 00.30
RIVALSTVO NOVAK DJOKOVIČ IN RAFAEL NADAL- odgovor uporabniku elpatron No da ti obudim spomin ker zgleda se delaš malo pametnega ampak ti bom razložil, da nisi brihten in kdo je subjektiven in kdo objektiven. V letu 2011 sta se pomerila šestkrat in od šeskrat je zamgal DJOKOVIČ 6x a veš kaj to pomeni? gremo naprej, leta 2012 sta se pomerila 4x ( enkrat zmaga novaka na AUS in 3x Nadala na dva mastersa in Roland Garos kjer je ustavil niz 7 zaporednih zmag Djokoviča). To pomeni da smo trenutno na rezultatu 7:3 na račun Novaka. V letu 2013 Monte Carlo prvo srečanje in to Novak zmaga v finalu,Nadal na RG v polufinalu zmaga. To pomen da smo trenutno 8:4 za Djokoviča. Naslednji US open Nadal zmaga. 8:5 za Novaka. Na koncu je še zmagal Djokovič v Pekingu in postavil stastiko na 9:5. Zdaj pa ti meni odgovori, kdo je koga nabijal v zadnjih letih. Lej nimaš pojma in raje bodi tiho. Da ne omenjam par dvobojev ki jih je dobil na tako srečo da bog pomagaj. Še ta statistika je dobra za njega, lahko bi bila še slabša.
-1
Tudi mene je kar malo jezilo, ker je bilo finale res brezvezno in bi raje videl, da bi Nadal predal. Bolje bi bilo, da bi bil Fedi v finalu. Sta pa dve dejstvi, ki jih ne gre prezreti. Nadal pač ni igral tako kot zna, bodisi zaradi poškodbe hrbta bodisi zaradi psihe (nima veze). Drugo dejstvo pa je, da Wawrinka cel dvoboj ne bi igral na takšni ravni kot prvi set in da bi bil ob normalnem dvoboju meč zelo zanimiv in bi trajal pet setov. Si je pa Stan absolutno zaslužil zmago.
majci2205
27. 01. 2014 09.54
Vamos Stanislas :)
Hachi
27. 01. 2014 09.41
+5
Enostavno je bil Nadal vceraj sokiran, ker ponavadi na njegove forehand udarce po diagonali nasprotniki vracajo krajse in sibkejse zoge, tokrat pa je Stan vracal mocne globoke backhande, ki pa jim Nadal ni bil kos. Res ima ubijalski enorocni backhand. Ce bi bil poskodovan, sem preprican, da ne bi tvegal se hujse poskodbe, glede na to, da se je kar nekaj casa vracal po poskodbi kolena. Verjamem, da je dovolj pameten, da ne bi ob tem, da je kot vecina pravite , itak vedel, da bo izgubil, še vedno igral naprej. Ga ni nogometasa, ki bi zacutil, da ga misica zapece v 25. minuti srecanja, pa bi zaradi gledalcev vseeno odigral prvo tekmo lige prvakov in s tem tvegal recimo nekaj tedensko ali mesecno odsotnost. Ce bi bile taksne bolecine, bi se verjetno zgrudil po koncu dvoboja, sploh po poskodbi hrbta, tako pa ni kazal po dvoboju prav nobenih bolecin. ja ja, sj vem, tablete za bolecine so zagrable :D da ne govorim o krsitvah o predolgem premoru, pomocu izven igrisca namesto na igriscu,... Rafo spostujem glede dozeskov, mi pa njegove igrice nikakor niso vsec. pac se en Spanec, ki mu je dovoljeno vec kot ostalim smrtnikom.
rogerfederer
27. 01. 2014 09.47
+1
elpatron
27. 01. 2014 11.34
-1
pod vsakim clankom filozofiras na dolgo in siroko in poskusas izpast najbol pametn, a res nimas kej pametnejsega za pocet v zivljenju?
lordslayer
27. 01. 2014 08.58
+0
bedna zmaga, glede na to, da je bil Rafa poškodovan ... ma, naj uživa, drugega GS ne bo več dobil...
1nsAn3
27. 01. 2014 07.54
+1
Vsi vi haterji Nadala da je zahlinil poškodbo itd. Ne vidim poante zakaj bi jo zahlinil, če bi jo pa že kaj ga pljuvate? Wawrinka bi lahko takrat mirne duše zmagal, zakaj ni? Ker je bedak. Nadal je imel težave, je vzel tisto kar pač je da je potem nekako prišel nazaj za en set. Je bil boljši igralec, kar je tudi Nadal priznal vi ga pa pljuvate. Saj vam bo pokazal še na US Opnu in Rolandu, v Wimbledonu ga tudi ne izključujem. Se pač ni hotel predati, tako kot se nekateri tudi ne znamo.
Ziggi
27. 01. 2014 09.06
-1
nima veze, poškodovan ali ne, stas je bil premočan zanjga, tudi če ne bi bilo poškodbe bi ga razbil, neverjeten je bil res
CRX_98
26. 01. 2014 23.26
+2
dokler bojo poskodbe taksne, da bo lahko pairo najbolsim oz. da je med top pet bo se igral. ko ga bo pa sesul do kraja bo pa zapusto tenis. itq je ze zdej ogromno dal tenisu! zdej ce ga sovrazte se vsaj iz poskodb ni treba norca delat. 1. dvoboj na tem turnirju je wawrinka dobil z predajo. je sla misica na nogi, za tist se pa nuben ne osira, nadal vsaj ni predal, ceprav je vedo, da bo zgubo. pa lep vecir
zazi97
26. 01. 2014 22.55
-1
Kk mi grete usi na zivce nadal se je ze na zacetku poškodoval in itak sploh ni mogu normalno igrat ze da je en set dobu je za wawrinko sramota tk da si sploh ni zasluzu zmage
+0
CE se generacija mora menjat pol mora ferdo prvi nehat nole pa bo se nekaj casa trgal nasi asi pa lahko zogice pobirajo noletu zal drugace pa fedex igra dobro in zdravo nadal pa na moc in silo bo pa se sezona zelo zanimiva nadal dost pik brani to mor nole izkoristit upam na 1 mesto konec leta saj edini lahko parira rafi res pa da drugi pritiskajo to je ok bo bol zanimivo sem pac fan noleta pa cela nasa ekipa mb vijolcna ajde nole mal pa me moti tale becker marjan mi je bil bol vsec
900km
26. 01. 2014 16.33
+9
wawrinka si je popolnoma zaslužil zmago, od začetka je bil za razred boljši... kadarkoli je nadal skušal presenetiti, je bil stan pripravljen. škoda, da se je nadal poškodoval, ampak danes je bil wawrinka enostavno boljši, lepo pa je, da je nadal igral do konca.
john gotti
26. 01. 2014 15.58
+13
to je bilo samo śe vprašanje časa...stan je res dober igralec...sicer se pa vidi da sta nole in nadal na polno iztrošena...generacija se počasi menja in tako je tudi prav ...bravo
elpatron
27. 01. 2014 11.42
bi bla na mestu trditev da se generacija menja ce bi bil wawrinka mlajsi od nadala in djokovica ampak je STAREJSI
Ruska avantura.
26. 01. 2014 15.56
+1
stanislas kapo dol nevrjetn tenis je imel v avstraliji,tale nadal pa takoj ko mu ne gre so takoj nekakšne poškodbe zmerj.
MesOjediPinGvin
26. 01. 2014 16.22
+8
Če bi gledal, bi videl, da si je Nadal v drugem nizu poškodoval hrbet. Tudi drugi niz je odigral kot "penzionist", vendar ga je. Mu je med vsakim odmorom pomagal fizioterapevt, kar se je poznalo v tretjem nizu. Ima pač tak način igre (agresiven), da tvega več poškodb kot nekateri drugi. Je pa bil dec in zdržal do konca, čeprav se mu je videlo, da ni vse ok. Vseeno čestitke Stanu za super dvoboj in zmago !
Hachi
26. 01. 2014 17.01
+7
a res mislis, da ce bi bil tako poskodovan, da bi nadaljeval s srecanjem in tvegal ze na zacetku sezone poskodbo zaradi katere bi lahko tudi izpustil velik del preostanka sezone? ma ja, fant, to so igrice za psiho, ki pa danes niso uspele.
26. 01. 2014 18.06
+3
Malo ga je "zategnilo" ob udarcu. Pač je preagresiven. Ga je Stan že v prvem nizu razmontiral, pa je moral nekaj pogruntat.
Die einemaister
26. 01. 2014 20.03
+1
use je zaigral, kukr sm napisu spodi če je poškodovan in poškodbe se bodo z leti samo še krepile nej zapusti tenis
Ziggi
27. 01. 2014 09.10
+1
enostavno je bil čist zafrustriran, pa kako je gledal, ni mu bilo sploh jasno, stanislas mu ni sploh pustil igrat, niti dihat, skos ga je bombardiral